
RZESZÓW. Przetarg na budowę kompleksu fontann multimedialnych został unieważniony.
Do przetargu na realizację inwestycji stanęły tylko dwie firmy: Erbud z Warszawy i firma Gutkowski z Leszna, obie jednak zażądały kwot, które aż o milion przekraczały tą, którą na ten cel było w stanie wyłożyć miasto.
Przypomnijmy. Początkowo na inwestycję, która powstanie w rejonie al. Lubomirskich, a która ma składać się z kompleksu fontann na czele z multimedialną, placu zabaw i amfiteatru usytuowanego na skarpie, miasto przewidziało w budżecie 6,1 mln zł. Później jednak okazało się, że do “interesu” trzeba jeszcze dołożyć 2,3 mln zł.
Skoro firmy zainteresowane budową zażądały kwoty wyższej o kolejny milion, miasto zmuszone było przetarg unieważnić, co tłumaczy tym, że przewidziana w budżecie kwota jest wystarczająca. Teraz ogłaszając nowy, władze liczą, że zgłoszą się do niego firmy, których oferty będą niższe.
ksz