Przetarg na S19 już w kwietniu

– Pierwszy przetarg na S19 zostanie rozpisany w kwietniu – zadeklarował Zbigniew Rynasiewicz (49 l.), poseł PO, szef sejmowej Komisji Infrastruktury. Fot. Artur Getler

RZESZÓW, PODKARPACIE. Po raz pierwszy jest mowa o konkretnych datach.

Już w kwietniu zostanie rozpisany przetarg na realizację podkarpackiego odcinka drogi S19. Tak wynika z zapowiedzi, jaką złożył w poniedziałek w Dębicy Zbigniew Rynasiewicz (49 l.), poseł PO, szef sejmowej Komisji Infrastruktury.

W poniedziałek wieczorem w Dębicy odbyło się spotkanie podkarpackich posłów PO z samorządowcami i lokalnymi sympatykami PO. Podczas spotkania poseł Rynasiewicz mówił o znaczeniu S19 między Rzeszowem a Lublinem. – W kwietniu będzie przetarg na realizację pierwszego z etapów S19 – zapowiedział.

Rzeszowski oddział GDDKiA będzie budował odcinek od Stobiernej do Niska. Budowa podzielona zostanie na dwa etapy. Pierwszy – między Stobierną a Sokołowem Małopolskim, a drugi między Sokołowem a Niskiem. Dalej, tj. na północ od Niska, budowa leży w rękach lubelskiego oddziału GDDKiA.

Jeszcze w kwietniu będzie możliwe rozpisanie przetargu na krótszy (14 km) odcinku między Stobierną a Sokołowem. W jego przypadku dokumentacja jest gotowa i potrzebne jest tylko zagwarantowanie pieniędzy w budżecie państwa. Jeśli przetarg zostanie rozpisany w kwietniu, to jest szansa, że jego rozstrzygnięcie i podpisanie umowy nastąpi w tym roku. Wtedy prace na odcinku mogłyby ruszyć w 2014 roku.

Zapowiedź Zbigniewa Rynasiewicza to pierwsza konkretna data rozpisania przetargu, jaka padła ze strony polityków. Dotychczas mówiło się o bliskiej przyszłości lub o tym, że pierwszy przetarg zostanie rozpisany jeszcze w tym roku.

***
Po raz pierwszy jest mowa o tym, kiedy faktycznie proces realizacji upragnionej “eski” ruszy z miejsca. Czekamy zatem do kwietnia i trzymamy posła za słowo.

Artur Getler

8
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
magdaAmbrożyMoherMarcinADAMUS Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
magda
Gość
magda

Temu człowieczkowi z PO nie wierzcie. Jego hasło Podkarpacie w budowie – idealnie wpisuje sie w krajobraz budowanych na Podkarpaciu dróg.
To jest zwykły kłamca.

Ambroży
Gość
Ambroży

Jak ludzie przyjmują ” koalicjanta PO” proszę sobie oglądnąć i posłuchać -tylko 8min : http://vod.gazetapolska.pl/3747-tychy-przywitaly-palikota?utm_source=niezalezna&utm_medium=fotonowa8&utm_campaign=vod

Ambroży
Gość
Ambroży

Lokal PO przy Konarskiego w Dębicy do nieuniknionej likwidacji !. Obiecanki , cacanki w dodatku nie dotyczące poprawy życia mieszkańców Miasta ze strony PO są niczym inne jak złudne działania judaszowskie i kolejny PRIMA APRILIS dla naiwnych.

Marcin
Gość
Marcin

Oprócz tego, świetnie by było jak najszybciej zbudować S19 na odcinku od Świlczy do Lutoryża – czyli dokończenie autostradowo-ekspresowej obwodnicy Rzeszowa. Panie Pośle – proszę działać!
Życzę Wszystkim wszelkiego dobra! :))

ADAMUS
Gość
ADAMUS

Potrzebne jest tylko zagwarantowanie pieniędzy w budżecie państwa… – tylko i aż!!!!
Oby to była prawda , a nie jak zawsze pieniądze przeznaczone zostaną w ostatniej chwili na inną drogę ekspresową bliżej Warszawy!!!!

aero2
Gość
aero2

Nam nie jest potrzebna droga do Lublina tylko droga do Warszawy!!!

Moher
Gość
Moher

Zobacz na mapie: S-19+S-17 to droga do Warszawy. Tylko nieznacznie dalej niz przez Radom.

Leon
Gość
Leon

jesli nie będzie przetargu w kwietniu nie głosuje na PO !!!!!!!