Przetarg ogłoszą jeszcze w tym miesiącu?

Jak na razie odcinek z Tarnowa i Dębicy tylko niszczeje. Na nowego wykonawcę nasypy poczekają jeszcze do przyszłego roku. Fot. Artur Getler

DĘBICA. Sprawdzamy dlaczego opóźnia się przetarg na dokończenie A4 z Tarnowa do Dębicy.

Ogłoszenie przetargu na kontynuację budowy odcinka A4 w. Krzyż – w. Dębica Pustynia planowane było na przełom października i listopada. Jak dotąd jednak ze strony Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) nie było na ten temat informacji.

Na całym odcinku (odcinek o znacznej długości, bo około 34,8 km) były prowadzone roboty w różnym stopniu zaawansowania, które zostały przerwane i musiały zostać zinwentaryzowane. – Inwentaryzacja zakończona została w październiku – wyjaśnia Joanna Rarus, rzeczniczka prasowa rzeszowskiego oddziału GDDKiA.

Natomiast do ogłoszenia przetargu potrzebne są konkretne dokumenty tj. przedmiar robót, kosztorys ofertowy, inwestorski, STWIORB, a ich przygotowanie wymagało czasu. Dowiedzieliśmy się, że potrzebne dokumenty są już praktycznie przygotowane. – Ostatecznie przetarg zostanie ogłoszony w listopadzie – zapowiada Joanna Rarus. – W grę wchodzą pieniądze publiczne oraz unijne dofinansowanie, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby wszystko było należycie przygotowane – dodaje pani rzecznik.

Przetarg ogłoszony pod koniec listopada sprawi, że na jego rozstrzygniecie poczekamy do przyszłego roku. Umowa na dokończenie budowy zostanie podpisana w lutym, czyli wykonawca będzie miał możliwość wejścia na plac budowy w marcu, czyli u progu sezonu budowlanego.

Przypomnijmy tylko, że kontrakt Tarnów – Dębica realizowało wcześniej polsko – irlandzkie konsorcjum, z którym została zerwana umowa. Praktycznie od stycznia na budowie postępy były znikome, a ostatnie miesiące to zupełny zastój na tym “bezpańskim” odcinku.

Artur Getler

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o