Przewodniczący Rady Miasta rezygnuje przez żonę

Dariusz Kołek

TARNOBRZEG. Dopiero został wybrany na szefa rady, a już chce zrezygnować.

Dariusz Kołek, którego trzy tygodnie temu nowa Rada Miasta Tarnobrzega jednogłośnie wybrała swoim przewodniczącym zdecydował zrzec się zaszczytnej funkcji. Tłumaczy, że nie chce stwarzać dwuznacznych sytuacji.
Na pierwszej sesji Rady Miasta VI kadencji Dariusz Kołek został wybrany przewodniczącym. Niecałe trzy tygodnie później, jego żona Iwona Kołek przyjęła funkcję wiceprezydenta miasta. Z prawnego punktu widzenia, nie zachodzi w tej sytuacji kolizja, ale zdaniem państwa Kołków piastowanie tak ważnych w mieście urzędów przez oboje małżonków może zostać źle odebrane i dlatego, Dariusz Kołek postanowił, że da w karierze samorządowej pierwszeństwo żonie, a sam wycofa się jedynie do roli aktywnego radnego.

Iwona Kołek

– Nie chcę stwarzać dwuznacznych sytuacji, a tak mogłoby być odebrane pełnienie przez nas tak ważnych w mieście funkcji – przyznaje Dariusz Kołek. – Ponieważ jednak przed Radą Miasta stoi teraz bardzo ważne zadanie uchwalenia budżetu na 2011 rok, będę przewodniczył tym tak bardzo ważnym posiedzeniom. Nie chcę stwarzać niepotrzebnego zamieszania z wyborem nowego przewodniczącego w tak gorącym okresie. Rezygnację złożę więc najpóźniej pod koniec lutego.

Małgorzata Rokoszewska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments