Przewoził 2 tys. paczek nielegalnych papierosów

Fot. KPP

JAROSŁAW. Kara wysokiej grzywny grozi 36-latkowi z Jarosławia. W bagażniku jego samochodu funkcjonariusze ujawnili blisko 2 tys. paczek nielegalnych papierosów i 20 butelek alkoholu.

W ubiegły piątek, około południa policjanci z komisariatu w Radymnie zatrzymali do kontroli drogowej w Duńkowicach kierującego audi A6. W trakcie kontroli policjanci ujawnili w samochodzie nielegalne papierosy i alkohol. Na przewożonych, blisko 2 tys. paczek papierosów różnych marek i 20 butelkach alkoholu nie było polskich znaków skarbowych. Kierujący pojazdem, 36-letni mieszkaniec Jarosławia, został zatrzymany do wyjaśnienia okoliczności tej sprawcy. Policjanci przesłuchali również pasażera audi.

Z policyjnych ustaleń wynika, że wszystkie nielegalne papierosy i alkohol należały do 36-latka. Mężczyzna już usłyszał zarzuty posiadania wyrobów tytoniowych i alkoholowych bez znaków skarbowych akcyzy w ilościach wskazujących na ich przeznaczenia do działalności handlowej. Za ten czyn grozi mu kara wysokiej grzywny.

tc/KPP

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.