Przewoźnicy zablokowali centrum

Około 50 autokarów blokowało centrum Rzeszowa. Fot. Autor

Kilkadziesiąt autokarów lokalnych przewoźników wyjechało we wtorek popołudniu na ulice centrum miasta. – Nasza sytuacja jest tak dramatyczna, że za chwilę firmy w których pracujemy przestaną istnieć, a my stracimy pracę zostając bez grosza. Bez pomocy nie damy rady, a w rządowym wsparciu nie zostaliśmy uwzględnieni – mówił Super Nowościom jeden z protestujących.

Jak dodaje, celem demonstracji nie jest uprzykrzenie życia kierowcom, a zwrócenie uwagi na kryzys na rynku przewozów autokarowych wywołany skutkami pandemii i dopisanie do najnowszej Tarczy Antykryzysowej. Piętrowe autokary i busy pojawiły się na al. Cieplińskiego i jadąc wolno krążyły w okolicy ronda Dmowskiego. Godzinęźniej, kiedy na miejscu było już ok. 50 autokarów, centrum zostało przyblokowane. Na miejscu pojawiły się radiowozy policji, ale funkcjonariusze nie mieli powodów do interwencji. Strajk zakończył się przed godz. 17. „Branża przewozów autokarowych, jako jedna z pierwszych odczuła skutki pandemii i związanych z nią decyzji administracyjnych” – tak w poniedziałek komentowała aktualną sytuację firma Marcel zapowiadając protest – „Środki powzięte w celu walki z wirusem uniemożliwiają, już od wielu miesięcy, podjęcie przez branżę pracy oraz uzyskiwanie dochodów, a pomoc ze strony państwa jest niewystarczająca lub, co bardziej trafne, nie ma jej wcale. W związku z tym, że branża przewozów autokarowych, została pominięta w ustaleniach dotyczących wsparcia dla polskiej gospodarki w ramach kolejnej „tarczy”, żądamy solidarności i pomocy, w sytuacji, w której za sprawą decyzji rządzących nie jesteśmy w stanie utrzymać swoich pracowników, kredytów, firm”. Podobne protesty jak ten w Rzeszowie odbyły się we wtorek w wielu miastach w Polsce.

ksz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
rosół
rosół
6 dni temu

Mój sąsiad wrócił z Anglii i teraz po kuronua w pośredniaku lexusem jeździ. Też zapowiada protest i blokowanie głównych dróg :)

emeryt
emeryt
6 dni temu

Wsparcie powinni otrzymywać Ci co nie mają na jedzenie. Jak ktoś ma flotę kilkudziesięciu aut wartą grube miliony głodu nie cierpi.

MaricnZpobitna
MaricnZpobitna
7 dni temu

a co to da?

skorek
skorek
8 dni temu

Najwięcej stracą Bury i Marcel

to są k**** szczyty!
to są k**** szczyty!
6 dni temu
Reply to  skorek

Oni srają pieniędzmi. Przez kilka lat dorobili się majątków. Zwykłego człowieka i za 100 lat nie będzie stać na wybudowanie takich dworkiów. Na koncie grube miliony odłożone. I teraz jeszcze prywaciarz wyciąga rękę (w złotym zegarku ze złotym sygnetem) po wsparcie z publicznych pieniędzy?

kierowca
kierowca
6 dni temu

Jak im mało to pierwsze niech ich i żony spoawdzi urząd skarbowy.

Bogatemu zawsze mało. Nienachapane to to. A jak się okaże że miał pieniądze do celi po Kostku za tamowanie ruchu w Rzeszowie.