Przez Dębicę do Amsterdamu

LogoPIŁKA NOŻNA. W najbliższy piątek finał ogólnopolskich zmagań „Szkółek Piłkarskich Nivea” z udziałem m.in. DAB Dębica.

Na stadionie Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy zawodnicy Dziecięcej Akademii Piłkarskiej Dębica wzięli udział w treningu otwartym, przygotowującym do Turnieju Finałowego „Szkółek piłkarskich Nivea”. Być może to właśnie podkarpaccy zawodnicy zostaną zwycięzcami rozgrywek finałowych i spełnią marzenie o wyjeździe na letni obóz szkoleniowy do Akademii Ajax Amsterdam.

Turniej odbędzie się już 21 czerwca (piątek) na boisku Bemowskiego Ośrodka Piłki Nożnej w Warszawie. Wygrana umożliwi zdobycie nagrody głównej – treningów na słynnym boisku De Toekomst w Amsterdamie – opracowanych i prowadzonych przez najlepszych specjalistów Akademii Ajax Amsterdam. Finałowe rozgrywki zgromadzą na murawie ponad 1000 zawodników z 10 szkółek, które zakwalifikowały się do Turnieju Finałowego w II etapie programu. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki zagrają w czterech kategoriach wiekowych: U8 (7-8 lat), U10 (9-10 lat), U13 (11-13 lat) oraz U14 (14 lat).

Pełna mobilizacja przed finałem

Trenerzy klubu starają się wykorzystywać każdy dzień, by przygotować swoich podopiecznych do wielkiego, sportowego wyzwania. Zachęcają do sięgania po kolejne piłkarskie sukcesy, jednocześnie doceniając dotychczasowe – zakwalifikowanie się DAP Dębica do grona 10 najlepszych szkółek spośród 100 placówek z całej Polski już jest ogromnym wyróżnieniem! – Jeszcze niedawno przeżywaliśmy wspólnie ogromną radość z awansu do „finałowej dziesiątki”, a tu już trzeba pakować rzeczy przed wyjazdem do Warszawy. Trenerzy w zajęciach treningowych wprowadzają elementy przygotowujące do gier finałowych czyli grę na boiskach o wymiarach obowiązujących w turnieju i treningi na sztucznej nawierzchni według taktyki preferowanej przez trenerów Ajaxu Amsterdam – przygotowania relacjonuje trener DAP Dębica, Grzegorz Cyboroń.

Trening techniki gry i sportowej postawy
Przygotowania do Turnieju Finałowego to doskonała okazja, by przekazać młodym zawodnikom zarówno wiedzę techniczną, jak i pozytywne wzorce wychowawcze, w tym zasady zdrowej rywalizacji zarówno na boisku, jak i poza nim. Ważne, aby pamięta że przede wszystkim liczy się dobra zabawa i radość jaką niesie ze sobą gra w piłkę. – Wszystkie osiem zespołów, uczestniczące w turnieju zapowiada walkę o Amsterdam, a jakie będą efekty przekonamy się już 21 czerwca w Warszawie – dodaje szkoleniowiec.

Opr. mj

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o