Przy lotnisku powstanie centrum wystawiennicze

Tak miało wyglądać Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, które zaplanowano wybudować przy ul. Witosa w Rzeszowie. Po zmianie lokalizacji obiektu, który ma powstać w Jasionce, konieczne jest opracowanie nowego projektu i będzie się on różnił od obecnej wizualizacji, ale jego kubatura będzie porównywalna. Fot. RARR

RZESZÓW. Inwestycja będzie kosztować 65 mln zł i będzie gotowa pod koniec 2013 roku.

W przyszłym roku, 10 km od Rzeszowa, w Jasionce, rozpocznie się budowa Centrum Wystawienniczo-Kongresowego. Inwestycja ta powstanie na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego Aeropolis, w pobliżu Portu Lotniczego.

Rzeszów jest jedynym miastem wojewódzkim w Polsce, które nie ma jeszcze takiego centrum. W innych stolicach regionów, albo już one funkcjonują, albo są w trakcie budowy. W stolicy Podkarpacia na razie dopiero jest przygotowywany projekt takiej inwestycji.

Sejmik Województwa już zdecydował, że w Jasionce, nieopodal lotniska budowane będzie Centrum Wystawienniczo-Kongresowe. Inwestycję tę będzie prowadziła Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego.

– Przewidujemy, że pod koniec 2013 roku centrum będzie gotowe – poinformował Krzysztof Kłak, prezes RARR. – Inwestycja będzie kosztować 65 mln zł, z czego 7,5 mln euro będzie pochodzić ze środków unijnych. Wcześniej planowaliśmy wybudować centrum przy ulicy Witosa, był nawet przygotowany projekt dla tej lokalizacji. Teraz jednak musimy opracować od podstaw nowy, bo obiekt powstanie w innym miejscu.

Łączna powierzchnia  centrum to ponad 23 tys. m kw., z czego część wystawienniczo-kongresowa zajmie 17 300 m kw., a w pozostałej będzie zaplecze i administracja. W sali kongresowej będzie mogło się pomieścić 700 osób.

Centrum kongresowe w Jasionce jest bardzo potrzebne, bo hala sportowa na rzeszowskim Podpromiu nie jest przystosowana do różnego rodzaju wystaw, targów, konferencji, kongresów i szkoleń.

and

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
janles62
janles62
9 lat temu

skoro Jasionka nie chce przyłączenia do Rzeszowa to po co my im to budujemy,miasto ma inne wydatki

ja
ja
9 lat temu

A kogo poza ludźmi z sokołowa ibchodzi wasza obwodnica??? Tego typu inwestycje zawsze będą z korzyścią dla całego regionu bardziej niż wasza obwodnica. Jak tak wam na niej zależy to weźcie łopaty w ręce i sami sie ruszcie i sobie zbudujce tę waszą obwodnice. Jest tysiąc pilniejszych sprawdozrobienia i 20 większych miejscowości które bardziej na swoje inwestycje zasługują niż jakis sokołów.

Yankes
Yankes
9 lat temu

Tak wybudowali kolejny budynek kosztem obwodnicy Sokołowa, nie ma co opłacalna inwestycja haha