Przy Lwowskiej wybudują bazar

Bazar przy ul. Dołowej będzie jeszcze funkcjonował do przyszłego roku, potem kupcy przeniosą się na ul. Lwowską. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Targowisko z ul. Dołowej zostanie zlikwidowane i przeniesione w inne miejsce.

Władze miasta zapewniają, że w 2013 rozpocznie się budowa bazaru przy ul. Lwowskiej. Mają się tam przenieść kupcy z ul. Dołowej. Jednak niektórzy z nich uważają, że lokalizacja nowego targowiska została źle wybrana. Będzie zbyt oddalone od centrum miasta i niewiele osób będzie tam chodziło na zakupy.

W przyszłym roku na ul. Dołowej nie będzie już stosik z odzieżą. Tamtejszy plac ma być  przeznaczony na  nową siedzibę sądu okręgowego. Miałby być zlokalizowany  w pobliżu sądu rejonowego, który został oddany do użytku w 2010 roku. Tyle że ta inwestycja nie jest pewna, bo Jarosław Gowin, minister sprawiedliwości twierdzi, że na budowę sądu potrzeba byłoby 100 mln zł, a resort nie ma w budżecie takiej kwoty.

Miejska Administracja Targowisk i Parkingów już uzgodniła z kupcami, jak ma wyglądać bazar. Handlowcy pogodzili się już z przenosinami bazaru, choć uważają, że jego lokalizacja jest błędna i na tej podstawie do końca roku opracowywany zostanie projekt.

Przy targowisku ma być parking na około 400 aut i utwardzony plac przystosowany do handlu zwierzętami. – Na nowym targowisku przy ul. Lwowskiej będą 132 kioski, 112 zadaszonych stołów oraz hala targowa – poinformował Wiesław Jurek, dyrektor MATiP. – Bazar będzie wyposażony w zaplecze sanitarne. Tam będą lepsze warunki do handlu niż przy ul. Dołowej.

Okazuje się, że budowę stoisk handlowych kupcy mają sfinansować z własnych funduszy. Halę targową zaś sfinansuje miasto. Do nowego bazaru dobudowana zostanie droga, która połączy  go ze skrzyżowaniem al. Rejtana i ul. Lwowskiej.

Mariusz Andres

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
maciek
maciek
8 lat temu

„…jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził „

Tropiciel
Tropiciel
8 lat temu

Tak tak Młynówka kolejny raz wyleje to bedą się szybko wynosić. Chyba zapomnieli jak Wisłok wylał przy Podpromi i jak uciekali. Co roku Młynówka w tym miejscu wylewa na 2 m

Rzeszowianka
Rzeszowianka
8 lat temu

to zależy co rozumiemy przez centrum miasta, jeśli ul. Rejtana (centrum handlowe), to dalej, ale od faktycznego centrum miasta (Al. Piłsudskiego, Rynek, zielony rynek), to chyba będzie bliżej niż na Dołową. Zawsze komuś coś nie będzie pasować.

Andżi
Andżi
8 lat temu

Gdziekolwiek by nie było bazaru ze słynnej Dołowej to i tak tłumy nienasyconych i zawładniętych szałem kupowania ludzi będą nadal !!!!!

sir tadeiro
sir tadeiro
7 lat temu
Reply to  Andżi

Teren podnasza o 4 m. Mlynowka sie zawstydzila i wysycha. Brawo Ferenc, masz moj glos w nastepnych wyborach. Miasto pieknieje i zwiekszaja sie tereny do tej pory nie urzywane na potege miasta.YES YES YES