Przy parowozowni powstanie centrum handlowe?

W tym przydworcowym terenie, w pobliżu parowozowni, być może wybudowane zostanie centrum handlowe. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. PKP chce sprzedać ponad dwuhektarową działkę pod obiekty komercyjne.

Czy parowozownia przy dworcu PKP w Rzeszowie będzie jednym z elementów centrum handlowego? Taki pomysł ma jeden z deweloperów, który chce zakupić jedną lub dwie działki pod taką inwestycję. Właściciel przydworcowego terenu – Oddział Gospodarowania Nieruchomościami PKS S.A. w Krakowie – zamierza na początku czerwca ogłosić przetarg na sprzedaż rzeszowskich kolejowych nieruchomości.

W pobliżu dworca Rzeszów Główny kolej posiada nieużytkowane tereny, które zamierza sprzedać. Są tam dwie działki, jedna ma 1,2 hektara i sąsiaduje z dworcem. Można byłoby ją sprzedać już w czerwcu. Na drugiej – o powierzchni hektara – mieści się parowozownia. Tę drugą nieruchomość PKP chce sprzedać najwcześniej w listopadzie.

Jak poinformował Grzegorz Tarnowski, dyrektor Biura Gospodarki Mieniem Urzędu Miasta Rzeszowa, ponieważ przez pierwszą działkę (1,2 ha) przechodzą tysiące pieszych, więc władze miasta pomogą właścicielowi, PKP, znaleźć nabywców na jej zakup. Cena wywoławcza gruntów (obu działek) wyniesie kilka milionów złotych. Według ekspertów nie jest ona wygórowana.

Jest kilka pomysłów na zagospodarowanie kolejowych terenów. Jeden z nich to pozostawienie parowozowni w obecnym kształcie i dobudowanie centrum handlowo-biurowo-gastronomicznego. Tylko czy taki obiekt będzie miał rację bytu, skoro niedaleko od dworca funkcjonuje Galeria Rzeszów?

and

do “Przy parowozowni powstanie centrum handlowe?”

 1. pniok rzeszowski

  Ja zawsze widzialem na miejscu parowozowni Dworzec Autobusowy. Poniewaz bylo 2 parowozownie w drugim zawsze widzialem Dworzec Autobusow podmiejskich MPK.
  Wedlug mnie idealna lokalizacja i polaczenia kolejowo autobusowe. Centrum Transportu w Rzeszowie.
  No ale ja nie jestem Radnym Miejskim i takich ludzi jak ja nikt nie slucha.
  Slucha sie za to MADRYCH co zjedli wszystkie rozumy i za to jeszcze biora kase z miasta i lapowki od inwestorow robiac szkode dla miasta.

 2. esque

  niech i nawet podkulski kupi wszystkie terneny pkp – niech nawet powstanie tam kolejna galeria pod warunkiem że oprocz tego ten dworzec zostanie przebudowany i przestanie straszyc mieszkancow i przyjezdnych. skoro kolej nie ma kasy trzeba szukac innych rozwiazan

 3. asior

  taaaaa i jeszcze ten fantastyczny dojazd do owego centrum, ulicą prawie osiedlową

  • olek

   Jak miasto sie właczy w przetarg PKP to na bank przetarg bedzie ustawiony pod jakiegoś znajomego.Może trzeba złosic ten przetarg aby był sparwdzony przez tarcze antykorupcyjną jeśli taka istniueje bo Pitera która czesała kase nic nie znalazł z wyjątkiem śłedzia za 7 zł.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.