Przy urzędzie wojewódzkim nie zaparkujesz!

Z powodu przebudowy parkingu przy urzędzie wojewódzkim w centrum Rzeszowa czasowo będą jeszcze większe problemy z parkowaniem.

RZESZÓW. Rozpoczął się remont miejsc postojowych przed siedzibą wojewody.

Przez kilka najbliższych tygodni nie będzie można parkować przed gmachem Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego od strony inwestycji ojców Bernardynów. Z powodu przebudowy czasowo ubyło kilkadziesiąt miejsc postojowych. Przejście przez teren parkingu jest też zamknięte dla pieszych.

Parking przed siedzibą wojewody został udostępniony dla wszystkich zmotoryzowanych w sierpniu ubiegłego roku. Można tam było zostawiać samochody po godzinach pracy urzędu w godz. od 16 do 22 w dni robocze, a w pozostałe dni w godzinach od 6 do 22. Decyzja otwarciu parkingu była reakcją na duże problemy z parkowaniem w centrum Rzeszowa po rozpoczęciu po sąsiedzku przez ojców Bernardynów budowy ogrodów włoskich w miejscu placu przed pomnikiem Walk Rewolucyjnych.

Niestety, mieszczący kilkadziesiąt miejsc parking został właśnie zamknięty.

Podobnie jak samo przejście przez parking, którym mieszkańcy skracali sobie drogę między ul. Sobieskiego i al. Piłsudskiego. Wszystko z powodu rozpoczętego remontu.

Modernizacja parkingu ma objąć przebudowę kanalizacji burzowej, oświetlenia, podjazdu dla niepełnosprawnych i schodów od strony al. Piłsudskiego. Na parkingu pojawi się nowa nawierzchnia i zieleń. Przybędzie też 40 dodatkowych miejsc parkingowych. Całość prac, których zakończenie przewidziano na koniec września ma kosztować prawie 550 tys. zł. Zmotoryzowani muszą więc uzbroić się w cierpliwość i poczekać kilka tygodni na efekty remontu.

W oczekiwaniu na parking pod ogrodami włoskimi

Problemy z parkowaniem w centrum miasta zmniejszą się dopiero po oddaniu parkingu na około 200 aut pod płytą wspomnianych ogrodów w stylu włoskim ojców Bernardynów. Gotowa jest już ich konstrukcja. Zakon dostanie z Regionalnego Programu Operacyjnego 24,6 mln zł na rozbudowę klasztoru oraz ogrody nad parkingiem. Całość ma kosztować prawie 29 mln zł. Zakończenie całej inwestycji przewidziano dopiero na czwarty kwartał 2012 r. Jest jednak szansa, że sam parking zostanie oddany znacznie wcześniej.

Krzysztof Kuchta

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.