Przybędzie miejsc na pochówki

Prace dotyczące rozbudowy krośnieńskiego cmentarza komunalnego mają się zakończyć do 20.12.2014 r. Fot. Wioletta Zuzak

KROSNO. Roboty budowlane wykonawca planuje rozpocząć po 20.02.2013 r.

– Wiosna coraz bliżej. Ciekawe, kiedy ruszy rozbudowa krośnieńskiego cmentarza komunalnego – zastanawia się nasz Czytelnik.  – Z tego co wiem, to wykonawca już został wyłoniony. Ciekawe, jaki jest harmonogram prac – docieka krośnianin. Na jego prośbę sprawdziliśmy, na jakim etapie jest to przedsięwzięcie.

Jak informowaliśmy, Gmina Krosno 17 stycznia 2013 r. rozstrzygnęła przetarg  na rozbudowę cmentarza komunalnego przy ul. Wyszyńskiego w Krośnie. Zadanie powierzono Przedsiębiorstwu Budownictwa Komunalnego sp. z o.o. w Jaśle. – Umowa z wykonawcą została podpisana 1 lutego 2013 r., przekazano też plac budowy. Obecnie trwa wycinka drzew kolidujących z projektowaną rozbudową cmentarza. Z uwagi na określone w decyzji zezwalającej na wycinkę drzew terminy, roboty te zostaną sfinalizowane do końca lutego – informuje Joanna Niepokój z Biura Prezydenta Krosna.

– Roboty budowlane wykonawca planuje rozpocząć po 20.02.2013 r. i potrwają one zgodnie z podpisaną umową do 20.12.2014r. W dniu 18.02 br. wykonawca przedłożył do zatwierdzenia harmonogram robót – dodaje.

– Planowana inwestycja obejmuje: rozbudowę cmentarza komunalnego wraz z ciągami komunikacji pieszej, budowę kolumbarium, budowę pawilonów handlowych oraz sanitariatu ogólnodostępnego z pomieszczeniem gospodarczym (wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną), budowę ogrodzenia terenu cmentarza od strony dróg publicznych, doprowadzenie wody do pawilonów handlowych oraz zdrojów czerpalnych na terenie rozbudowywanej części cmentarza, budowę sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej  z drenażem – usłyszeliśmy w Wydziale Inwestycji Urzędu Miasta Krosna.

Łączny koszt  inwestycji wynosi 4 971 454 zł. – Zadanie finansowane jest ze środków własnych Gminy Krosno – dodaje Joanna Niepokój.

Wioletta Zuzak

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o