Przybyły nowe tereny rekreacyjne w Jaśle

Jaślanie mogą już korzystać z toru dla rowerów BMX. Fot. Archiwum

JASŁO. W minioną niedzielę, 11 bm., został oddany do użytku zmodernizowany Ogródek Jordanowski z siłownią na wolnym powietrzu i skateparkiem, cztery osiedlowe place zabaw, tor BMX oraz park linowy.

– Jasło zyskało tak wiele nowoczesnych terenów rekreacyjnych, gdzie każdy – zarówno dzieci, młodzież i starsi, miło i aktywnie mogą spędzić swój czas – cieszy się Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła. Wartość projektu pod nazwą ”Rewitalizacja otwartych przestrzeni Miasta Jasła” opiewa na blisko 8 milionów złotych, z czego dofinansowanie to 6,5 mln zł.

Rewitalizacja obejmowała między innymi przebudowę Ogródka Jordanowskiego. W miejscu starych basenów kąpielowych powstał skatepark. Nieopodal boisk sportowych zaprojektowano letnią scenę kameralną dla potrzeb Młodzieżowego Domu Kultury. Dodatkowo na terenie Ogródka zmienione zostały nawierzchnie alejek, a teren, który wzbogacił się o nową zieleń, został ogrodzony i oświetlony.

Nowe place zabaw powstały na osiedlu Gamrat (ul. Mickiewicza), Ulaszowice (ul. Na Kotlinę), Mickiewicza (ul. Słowackiego), Kopernika (ul. Metzgera).

Natomiast na torze dla rowerów BMX jednocześnie może się ścigać sześciu zawodników. Na trasie toru wybudowano różnego rodzaju przeszkody. Trasa toru ma szerokość od 8 do 4 m, a składa się z odcinków prostych i odpowiednio wyprofilowanych łuków, jednak nie zawiera fragmentów zbyt trudnych dla najmłodszych zawodników. Tor zaprojektowany został tak, aby mogły odbywać się na nim zawody ogólnopolskie.

Bezpośrednio przy torze BMX powstał park linowy. Podzielony jest na cztery trasy o różnej skali trudności. Trasa żółta to trasa treningowa,  zielona przeznaczona będzie dla dzieci od 3 do 12 lat. Jest także trasa niebieska (łatwa) oraz  trasa czerwona (trudna). W ramach projektu wykonano również prace rewitalizacyjne przy Zespole Pałacowo-Parkowym Sroczyńskich.

wz

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o