Przybywa Mobilne Muzeum naszego papieża

Fot. Mobilne Muzeum Jana Pawła II

NOWA DĘBA. Ogromny tir z pamiątkami po bł. Janie Pawle II przyjedzie na Podkarpacie.

W dniach od 21 do 22 kwietnia do Nowej Dęby przybędzie Mobilne Muzeum Jana Pawła II. To nowy projekt Centrum Jana Pawła II “Nie lękajcie się” w Krakowie mającym na celu promowanie myśli i nauczania naszego papieża.

Mobilne Muzeum to 18-metrowy tir o wysokości 4 metrów, wadze przekraczającej 18 ton i powierzchni wystawienniczej 62 m2. Samochód ma własne zasilanie i klimatyzację, a w jego wnętrzu można zobaczyć jedyne w swoim rodzaju pamiątki po bł. Janie Pawle II.

- Poprzez Mobilne Muzeum pragniemy udostępnić jak największej liczbie osób osobiste pamiątki po Ojcu Świętym, wraz ze zdjęciami i filmami o Jego życiu oraz prosić o wsparcie modlitewne i finansowe, tak bardzo potrzebne w trakcie budowy Centrum Jana Pawła II, które powstaje w pobliżu Sanktuarium Błogosławionego Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach – informują pomysłodawcy powstania Mobilnego Muzeum.

Osobiste pamiątki, jakie można zobaczyć w czasie zwiedzania Mobilnego Muzeum zostały przekazane przez: Kardynała Stanisława Dziwisza, Metropolitę Krakowskiego, Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie oraz Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Do elementów ekspozycji należą m.in.: brewiarz, którego używał do codziennej modlitwy, pióro, różaniec, na którym się modlił, buty, narty, krzyż pektoralny, sutanna, piuska papieska oraz zegar z prywatnej rezydencji w Castel Gandolfo.

Mobilne Muzeum stanie w Nowej Dębie na placu przed Samorządowym Ośrodkiem Kultury. 21 kwietnia – w sobotę będzie można je zwiedzić w godz. od 15 d 20, a 22 kwietnia – w niedzielę od godz. 9 do 15. Wstęp do muzeum jest bezpłatny.

Małgorzata Rokoszewska

do “Przybywa Mobilne Muzeum naszego papieża”

  1. jaro

    Czy będzie tam postawiony krzyż, którego po odjeździe „Mobilnego Muzeum” (dlaczego dużymi literami?) przyjdzie nam bronić!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.