Przychodzi pacjent do lekarza, a ten…ma wolne

PRZEMYŚL. Pacjenci zarejestrowani na piątek (12 listopada) w poradniach Szpitala Wojewódzkiego „pocałowali klamkę”. Szpital przeprasza.

– To chyba jakieś wariactwo! Na dziś przychodnie w szpitalu rejestrowały pacjentów, a teraz okazuje się, że dziś przychodnie nie pracują. Kolejki, chaos i brak osoby odpowiedzialnej – mail takiej treści przysłał do nas w miniony piątek (12 listopada) zirytowany Czytelnik.

Sprawdziliśmy: istotnie poradnie przyszpitalne w Szpitalu Wojewódzkim były w piątek (12 listopada) nieczynne, pomimo, że na ten dzień zarejestrowani byli w nich pacjenci. – I co ja teraz zrobię? – dopytywał się starszy mężczyzna. – Czekałem na wizytę trzy miesiące i nie zostałem przyjęty! Nikt mnie nie zawiadomił, że dziś lekarze zrobią sobie wolne – dodał. – To niepoważne!- Bardzo nam przykro, że taka sytuacja wynikła – powiedział Krzysztof Popławski, zastępca dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu ds. leczniczych. – Istotnie, te wizyty były planowane dość dawno temu i nie przewidzieliśmy, że ten dzień (piątek, 12 listopada) następujący po wolnym dniu Święta Niepodległości będzie wolny – dodał. – Postaramy się, by zaplanowane na ten termin wizyty odbyły się jak najszybciej. Jeśli tylko w naszej kartotece są numery kontaktowe do pacjentów, będziemy się do nich telefonować. Prosimy też, by pacjenci sami skontaktowali się z nami w celu ustalenia kolejnego terminu – kontynuował lekarz. – A to w szpitalu nie wiedzą, że Święto Niepodległości to dzień wolny? I że 12 jest po 11 każdego miesiąca? – ironizował nasz Czytelnik. – Zadzwonię, zapytam o nowy termin – przyznał. – Ale uważam, że to kpina z ludzi – dodał

Monika Kamińska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments