Przygotowanie do świąt wielkanocnych – ozdoby i prezenty

Święta wielkanocne to wyjątkowy czas – pisanki, kurczaczki i baranek tworzą niezwykłą, rodzinną atmosferę a wiosenna aura sprawia, że aż chce się wyjść do ogrodu i spędzić dzień z rodziną czy przyjaciółmi. W te święta warto zadbać o specjalny wystrój domu i pokazać bliskim, jak bardzo są kochani poprzez drobny podarunek. Co jednak zrobić, jeżeli kreatywne i oryginalne pomysły dawno się wyczerpały?

  1. Jakie ozdoby DIY mogą sprawdzić się na Wielkanoc?
  2. Pomysły na prezent z okazji świąt Wielkiej Nocy

Zastanówmy się zatem, jakiego rodzaju ozdoby można samodzielnie wykonać.

Jakie ozdoby DIY mogą sprawdzić się na Wielkanoc?

Przedmioty wykonywane metodą DIY ( z angielskiego do it yourselfzrób to sam) od długiego czasu robią furorę w Internecie. Samodzielne wykonanie nadaje im znamię indywidualności i wartość nie tylko estetyczną, ale i emocjonalną. Rzecz jasna dekoracje można kupić – pozwoli to z pewnością zaoszczędzić czas i da gwarancję nienagannie wykonanych rzeczy. Ozdoby wielkanocne DIY mogą jednak być doskonałym sposobem nie tylko na przyozdobienie domu na czas świąt, ale i wspólnie oraz kreatywnie spędzony czas.

Każdy potrafi wykonać pisanki – wystarczy barwnik ze sklepu i jajka. Warto jednak zainwestować nieco czasu, aby przygotować je oryginalnie i pięknie starą metodą. Białe jajka należy umyć i zabarwić przy pomocy łupin z cebuli – nabiorą wtedy pięknego, rdzawo-brązowego koloru, a następnie przy pomocy ostrego narzędzia wydrapać wzory. Efekt po kilku próbach jest niezwykły. Warto na początku zainspirować się wzorami z Internetu.

Rzeżucha jest nieodłącznym elementem świąt wielkanocnych, nie tylko jako dodatek do kanapki, ale i piękna, ozdobna roślinka. Sadzenie jej na plastikowym talerzu lub w misce jest prawdziwym marnotrawstwem. Zadbanie o odpowiednie opakowanie może zmienić rzeżuchę w niezwykły element wystroju i dać ogrom radości wszystkim domownikom. Odrobina kreatywności pozwoli sprawić, aby rzeżucha stała się lasem, fryzurką, trawnikiem i wieloma innymi.

Styropianowe jaja to kolejny sposób samodzielnego wykonania wielkanocnych dekoracji. Dostępne są one w każdym sklepie papierniczym, a możliwości ich zdobienia są właściwie niegraniczone – od malowania, poprzez oklejanie aż do wbijania specjalnie do tego przeznaczonych cekinów.

Pomysły na prezent z okazji świąt Wielkiej Nocy

Prezenty wielkanocne to najczęściej słodycze – czekoladowe zające, kurczaczki czy cukrowe baranki. W okresie przedświątecznym sklepy oferują ogromny wybór słodkości. Warto jednak zastanowić się nieco głębiej nad podarunkiem. Nie każdy przecież musi uwielbiać słodycze. Wiosenny czas pozwala na znaczne poszerzenie możliwości prezentowych – wspólny piknik, leżak, kwiaty w donicy lub w formie bukietu, wycieczka lub spersonalizowany kubek to tylko niektóre z opcji.

Wielkanoc to czas niezwykły, pełen życia i radości z nadejścia wiosny. Warto podkreślić to przy pomocy ozdób wielkanocnych i prezentów dla najbliższych!