Przygotowują sie do Wielkiej Orkiestry

Członkowie sztabu przy Gimnazjum nr 11 w Rzeszowie

RZESZÓW. Gimnazjum nr 11 w Rzeszowie po raz dziesiąty zagra z Owsiakiem.

Wolontariusze ze sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Gimnazjum nr 11 w Rzeszowie przygotowują się do 19 finału. Młodzi wolontariusze 17 grudnia odwiedzili siedzibę fundacji w Warszawie i pomagali przy organizacji akcji, a teraz przygotowują się do wielkiej kwesty, która odbędzie się 9 stycznia.

– Podczas wyjazdu do Warszawy mieliśmy okazję zobaczyć od środka jak wygląda praca w Sztabie Wielkiej Orkiestry – mówi jeden z wolontariuszy Damian Wisła (15 lat). – Pomagaliśmy w przygotowaniu identyfikatorów dla wolontariuszy na najbliższy finał Orkiestry, zwiedziliśmy też sztab i poznaliśmy uczestników akcji z innych miast.Sztab działający przy Gimnazjum nr 11 liczy 70 osób, wolontariuszami są głównie uczniowie szkoły. W zeszłym roku udało się zebrać 32 tys. złotych co stanowi nie lada wyczyn jak na mały sztab. Dzieci pracują na rzecz orkiestry nie tylko poprzez uczestnictwo w zbiórce. Uczniowie przygotowują się już teraz do akcji, sklejają puszki, rozlepiają plakaty, a także byli w Warszawie i pomagali w przygotowaniu akcji głównemu sztabowi.

– W akcje zaangażowana jest cała szkoła, uczniowie, rodzice i nauczyciele – mówi Grażyna Gajownik – Jakubek, szefowa sztabu Orkiestry w gimnazjum. – W tym roku włączamy się do akcji po raz dziesiąty, więc jest to dla nas rodzaj jubileuszu. Co roku zbieramy coraz więcej pieniędzy i mamy nadzieję w tym roku znów pobić rekord. 9 stycznia młodzi wolontariusze wyjdą na ulicę pod opieką rodziców aby zbierać pieniądze na rzecz dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

Artur Getler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments