Przyjdź i podyskutuj o reorganizacji sądownictwa

RZESZÓW. Studenci, naukowcy oraz przedstawiciele sądów, prokuratury i policji w czwartek (14.03) będą dyskutować na temat reorganizacji sądów na Podkarpaciu.

Konferencja pt. “Reorganizacja sądów na Podkarpaciu a zwalczanie przestępczości” rozpocznie się o godz. 9.30 w Sali 23A Wyższej Szkoły Prawa i Administracji.

W czasie konferencji jej uczestnicy będą mówić m.in. o reformie sądownictwa z perspektywy Podkarpacia. Przedstawione zostaną uwagi praktyczne dotyczące skutków reorganizacji sądownictwa dla procesu karnego. Będzie także mowa o właściwości sądu w procesie karnym i skutkach zmian organizacyjnych w sądownictwie dla jego przebiegu.

Do udziału w konferencji zaproszeni zostali przedstawiciele Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie oraz Prokuratur Okręgowych i Rejonowych, a także Prezesi Sądów Okręgowych z całego województwa.

Wśród zaproszonych gości są także przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Rzeszowie oraz studenci z Koła Naukowego Kryminalistyki i Kryminologii WSPiA.

Konferencja ma na celu zaprezentowanie rzeczywistego wpływu reorganizacji sądownictwa, dokonanej z dniem 1 stycznia 2013 r. na przebieg procesu karnego. Ma również pokazać wpływ zmian na szeroko rozumiane zwalczanie przestępczości.

PROGRAM KONFERENCJI:
9.30 Otwarcie konferencji
9.30 – 09.45 Reforma sądownictwa z perspektywy Sądu Apelacyjnego (SSA Roman Skrzypek – Sąd Apelacyjny w Rzeszowie)
09.45 – 10.00 Właściwość sądu w procesie karnym i skutki zmian organizacyjnych w sądownictwie dla przebiegu procesu karnego (prof. nadzw. dr hab. Czesław P. Kłak)
10.00 – 10.15 Skutki reorganizacji sądownictwa dla procesu karnego – uwagi praktyka (SSR Robert Stącel – Sąd Rejonowy w Mielcu)
10.15 – 11.15 Dyskusja z udziałem przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości
11.15 Sformułowanie wniosków de lege lata i de lege ferenda

en

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o