Przyjechali na wywiadówkę, dostali mandaty

- Była późna godzina popołudniowa, ruch był niewielki. Można było więc tych rodziców potraktować ze zrozumieniem – uważa Paweł Michno, nauczyciel w ZS nr 2. Fot. Autor

KOLBUSZOWA. Nie znaleźli wolnych parkingów, więc zostawili auta obok szkoły…

Rodzice uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Kolbuszowej, spiesząc się na wywiadówkę, zaparkowali samochody nieopodal placówki, głównie wzdłuż ul. Obrońców Pokoju. Nie spodziewali się jednak, że kiedy wrócą ze szkoły, za wycieraczkami swych pojazdów zobaczą… mandaty karne Straży Miejskiej. – Skarżył się na to rodzic jednego z moich wychowanków – przyznaje Paweł Michno, nauczyciel historii w ZS nr 2.

Jak się dowiedzieliśmy, wywiadówka trwała w godz. 16-18. – Wiadomo, że jest to moment, kiedy tych samochodów przy ul. Szopena i Obrońców Pokoju nawarstwia się sporo. Ale z drugiej strony ruch na ul. Obrońców Pokoju jest wtedy niezbyt wielki. Można było więc tych rodziców potraktować ze zrozumieniem – dowodzi Paweł Michno.

Burmistrz Jan Zuba, przełożony Straży Miejskiej, dokładnie pamięta dzień “słynnej” wywiadówki. – Wracałem wtedy z pracy, była godz. 17.30 – wspomina. – Na parkingu przed magistratem była sporo samochodów, nie były to pojazdy urzędników, tylko rodziców, którzy przyjechali na wywiadówkę. Zauważyłem też cały sznur aut po lewej i po prawej stronie ul. Obrońców Pokoju. Co ciekawe, przed Miejskim Domem Kultury było ich niewiele. Ale do głowy mi nie przyszło, że kierowcy tych pojazdów będą ukarani mandatami – przyznaje Zuba.

– Na pewno będę rozmawiał o tym z komendantem naszej Straży Miejskiej. Inna sprawa, że w takich przypadkach, gdy jest np. wywiadówka, dobrze by było, gdyby dyrektor danej szkoły informował o tym odpowiednie służby i poprosił, żeby w tym wypadku nie były zbyt rygorystyczne przy egzekwowaniu przepisów ruchu drogowego – dodaje.

Paweł Galek

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Jacek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jacek
Gość
Jacek

Jaja sobie robicie? Prawo drogowe przestrzegane wybiórczo? Przewale Kolbuszkę z maksem na zegarze i powiem że już jest po 17.30? Michnio, od której godziny stawiasz lepsze oceny?