Przystanki w centrum trzeba “odmrozić”!

Sprawą dostępności przystanków zajmą się dziś nasi rajcy. Fot Wit Hadło

RZESZÓW. Klub radnych PiS chce, by z przystanków w centrum Rzeszowa mogli korzystać wszyscy przewoźnicy.

Od 10 lipca tego roku z 49 przystanków w centrum Rzeszowa (głównie przy alejach Piłsudskiego i Cieplińskiego) nie mogą korzystać wszyscy przewoźnicy, którzy mieli na to pozwolenie. Za sprawą uchwały Rady Miasta Zarząd Transportu Miejskiego ma prawo odmówić im możliwości zatrzymywania się.  Radni Klubu PiS chcą to zmienić i na dzisiejszą specjalną sesję Rady Miasta przygotowali projekt uchwały w tej sprawie.

– Należy przywrócić dostępność przystanków dla operatorów i przewoźników by mieszkańcy Rzeszowa,  pracownicy firm w okolicach Rzeszowa mieli dostęp komunikacyjny bez konieczności przesiadek do miejsc pracy zwłaszcza wobec faktu likwidacji wielu kursów podmiejskich przez MPK – mówi Jerzy Cypryś, szef klubu radnych PiS.

– Pan Prezydent wybrał bowiem najprostsza metodę “ja tu rządzę więc zakazuję wjazdu”. A przecież są inne możliwości jak np. wyegzekwowanie od niektórych przewoźników zjawiska czynienia z przystanków miejsc postojowych, takie zatwierdzanie rozkładów by autobusy nie jeździły stadami itp.

Propozycji PiS przyklasną zapewne przedstawiciele Międzygminnej Komunikacji Samochodowej, którzy narzekają, że wnioskowany przez ZTM zapis utrudnia im działanie. Przykładem może być zlikwidowania linia 47, której trasą chciał jeździć MKS. Pomysł jednak upadł, gdyż autobusy nie mogły się zatrzymywać na przystankach na ul. Marszałkowskiej, Cieplińskiego i Lisa Kuli. – Z jednej strony Prezydent likwiduje kursy podmiejskie MPK a drugiej blokuje innym w tym MKS –owi wjazd na przystanki przy głównych ulicach Miasta. Przecież  korzystają z tego Mieszkańcy Rzeszowa bo zakłady pracy inwestują w gminach sąsiednich, a nie w Rzeszowie – dodaje Cypryś.

Katarzyna Szczyrek

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
rzeszowiak2PIotrKasprzak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
rzeszowiak2
Gość
rzeszowiak2

niech zyją radni PiS u !!!!
niech żyje Janusz Palikot !

precz z radnymi SLD. PSL i PO !!!!
powinni sie wstydzić bałwany !

PIotr
Gość
PIotr

Skoro takie duże koszty utrzymania przystanku to w czym problem? Jedna, dwie kamerki monitorujące wjeżdżające na przystanek autobusy, przykładowo złotówka za zatrzymanie i na koniec miesiąca fakturka do właściciela do zapłaty.

Kasprzak
Gość
Kasprzak

Cypryś, kolejna zła decyzja!! ilość można? ..i Ty chciałeś zostać Prezydentem Rzeszowa? byłbyś o wiele gorszy nawet od Ferenca. Ty obrońco uciśnionych…
Może czas ujawnić ile wynoszą roczne koszty obsługi jednego przystanku (śmiecie, mycie, remonty) i ile za to płaci ZTM, a ile prywatna komunikacja – sprawa się od razu wyjaśni kto powinien zatrzymywać się na tych przystankach.