Homoseksualiści nie powinni dziedziczyć mieszkań

– Jeżeli nie uda się zebrać tyle głosów poparcia wśród posłów, to nasz Ruch zamierza oddolnie zebrać 100 tys. podpisów obywateli – poinformował Jacek Kotula, przewodniczący Ruchu “Stop laicyzacji”. – Okazuje się, że ofensywa zmierzająca do zniszczenia rodziny prowadzona jest nie tylko przez władzę ustawodawczą, ale też przez sądowniczą. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Ruch “Stop laicyzacji” sprzeciwia się przywilejom, jakie dał homozwiązkom Sąd Najwyższy.

Zdaniem Jacka Kotuli, przewodniczącego Ruchu “Stop laicyzacji”, Sąd Najwyższy naruszył Konstytucję i zrównał związki homoseksualne i małżeństwa w zakresie dziedziczenia najmu lokali. W uchwale SN orzekł iż osobą fizyczną pozostającą we wspólnym pożyciu z najemcą jest także osoba tej samej płci. Działacze Ruchu przygotowali projekt ustawy, w którym prawo do dziedziczenia miałby współmałżonek i rodzeństwo, ale nie homoseksualista.

Z wnioskiem do Sądu Najwyższego wystąpił mężczyzna, który mieszkał z homoseksualnym partnerem. Po jego śmierci chciał odziedziczyć po nim lokal komunalny, ale nie pozwalają na to przepisy. Mimo to sąd orzekł w swojej uchwale, że także osoba tej samej płci, która pozostawała we wspólnym pożyciu, może dziedziczyć mieszkanie. To precedens prawny, na który mogą się powoływać inni homoseksualiści.

- Takie rozwiązanie jest niezgodne z artykułem 18 Konstytucji – mówił podczas konferencji prasowej Jacek Kotula, przewodniczący Ruchu “Stop laicyzacji” z Rzeszowa. – Sąd Najwyższy przekroczył swoje kompetencje. Wkraczając na grunt zarezerwowany dla ustawodawcy, Sąd Najwyższy również naruszył ustawę zasadniczą.

Jacek Kotula dodał, że Sąd Najwyższy zrównał w tym zakresie związki homoseksualne i normalne małżeństwa. Ruch “Stop laicyzacji” zaprezentował projekt ustawy, który przywraca zasady, iż do wstępowania w stosunek najmu po zmarłym ma prawo tylko najbliższa rodzina, która z nim zamieszkiwała. Takiego prawa nie miałyby osoby homoseksualne. Sejm może uchwalić takie zmiany w ustawie Kodeks Cywilny, ale potrzebnych jest 50 podpisów posłów. Zabiegają o nie przedstawiciele Ruchu.

Mariusz Andres

do “Homoseksualiści nie powinni dziedziczyć mieszkań”

 1. k

  wlasnie nie chcemy tu takich jak ty xyz! sam jestes swirem mlodym szczekającym świrem który nie rozumie konsekwencji takich właśnie kroków podejmowanych przez hołotę na górze albo może też starym skretyniałym debilem! Z tym dziedziczeniem to do końca sam nie mam zdania ale piszę tu bo za dużo o gejach o wypaczeniach moralnych na samej górze pokazując mutanta grodzkiego a o prawdziwych problemach jak gospodarka jak wykupywanie wszystkiego jak ziemia surowce naturalne czy tez taki zelmer czy zagrożeniach jak islam bo to jednak jest zagrożenie dla naszej kultury nawet dla gejów…. Jeśli chodzi o katolików 95%? Nie wiem czy tyle jest patrząc na to kogo wybrano do władz wszelkich szczebli. Niby katolicki naród? Katolików jest poniżej 70% i będzie coraz mniej za to jak widzę zwłaszcza na zachodzie coraz więcej zabijania dzieci przez rodziców jak choćby ta prostytutka bo o matce Madzi nie da się zapomnieć. Widać wszystko czerpie się z zachodu, wszystko jednak co złe przykładem może być socjalizm rzecz która na papierze wydlada nieźle ale na gruncie praktyki wszystko zrobi się do góry nogami… Niestety naród skłócony jest strasznie więc łatwo kraść a przyszlośc Polski – młodzież w bardzo prosty sposób ogłupieć – nie ma wiele szacunku do starszych, czy w ogóle do drugiego człowieka. Pluje się na obrońców tradycji i kultury czyli można powiedzieć swoich przodków i bohaterów narodowych którzy walczyli o ten kraj więc jeśli ktoś myśli inaczej nie powinien przezywać meczu narodowej reprezentacji piłki nożnej czy lepszy przykład – skoków narciarskich – to żadne bycie Polakiem.

 2. Twój były patner

  Jacek Kotula – co ty wygadujesz??? Nie pamiętasz jak nam było dobrze w tamten weekend w Cisnej?

 3. za a nawet przeciw

  a jacek kotula to niech się leczy – najlepiej na nogi, bo na głowę to u niego zdecydowanie za późno!

 4. za a nawet przeciw

  re nie ale przeciw:
  na kościół też możesz zapisać wszystko a potem okazuje się, że jeden czy drugi z czarnej mafii to w dodatku pedofil lub pederasta!
  no ale to taka obłuda tego niby katolickiego narodu gdzie 95% jest katolikami i 95% złodziejami
  a już dobitnie widać to na podkarpaciu, niestety :(

  o związkach partnerskich, budowaniu rodziny i małżeństwie najwięcej wypowiada się posłanka pawłowska i jarek kaczyński (pisane celowo z małej litery bo na szacunek nawet taki to trzeba sobie zasłużyć) – osoby które nigdy w związkach nie były (nie licząc jarka i jego kota), nigdy rodziny nie tworzyły i pewnie nie stworzą! Więc jakim prawem te oszołomy zabierają głos w sprawach o których NIE MAJĄ POJĘCIA???

 5. nie ale przeciw

  Ale na kościół wolno przepisać cały majątek, byle nie w obce ręce,a kościół to co jak nie zrzeszenie starych kawalerów……….

 6. xyz

  Bardzo dobrze! Gonić homosiów!!! Za chwilę będą chcieli dzieci adoptować!!! :-(

 7. karwowski

  precz z Kotulą !
  nie chcemy tu na Podkarpaciu homofobów i świrów !

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.