Homoseksualiści nie powinni dziedziczyć mieszkań

– Jeżeli nie uda się zebrać tyle głosów poparcia wśród posłów, to nasz Ruch zamierza oddolnie zebrać 100 tys. podpisów obywateli – poinformował Jacek Kotula, przewodniczący Ruchu “Stop laicyzacji”. – Okazuje się, że ofensywa zmierzająca do zniszczenia rodziny prowadzona jest nie tylko przez władzę ustawodawczą, ale też przez sądowniczą. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Ruch “Stop laicyzacji” sprzeciwia się przywilejom, jakie dał homozwiązkom Sąd Najwyższy.

Zdaniem Jacka Kotuli, przewodniczącego Ruchu “Stop laicyzacji”, Sąd Najwyższy naruszył Konstytucję i zrównał związki homoseksualne i małżeństwa w zakresie dziedziczenia najmu lokali. W uchwale SN orzekł iż osobą fizyczną pozostającą we wspólnym pożyciu z najemcą jest także osoba tej samej płci. Działacze Ruchu przygotowali projekt ustawy, w którym prawo do dziedziczenia miałby współmałżonek i rodzeństwo, ale nie homoseksualista.

Z wnioskiem do Sądu Najwyższego wystąpił mężczyzna, który mieszkał z homoseksualnym partnerem. Po jego śmierci chciał odziedziczyć po nim lokal komunalny, ale nie pozwalają na to przepisy. Mimo to sąd orzekł w swojej uchwale, że także osoba tej samej płci, która pozostawała we wspólnym pożyciu, może dziedziczyć mieszkanie. To precedens prawny, na który mogą się powoływać inni homoseksualiści.

– Takie rozwiązanie jest niezgodne z artykułem 18 Konstytucji – mówił podczas konferencji prasowej Jacek Kotula, przewodniczący Ruchu “Stop laicyzacji” z Rzeszowa. – Sąd Najwyższy przekroczył swoje kompetencje. Wkraczając na grunt zarezerwowany dla ustawodawcy, Sąd Najwyższy również naruszył ustawę zasadniczą.

Jacek Kotula dodał, że Sąd Najwyższy zrównał w tym zakresie związki homoseksualne i normalne małżeństwa. Ruch “Stop laicyzacji” zaprezentował projekt ustawy, który przywraca zasady, iż do wstępowania w stosunek najmu po zmarłym ma prawo tylko najbliższa rodzina, która z nim zamieszkiwała. Takiego prawa nie miałyby osoby homoseksualne. Sejm może uchwalić takie zmiany w ustawie Kodeks Cywilny, ale potrzebnych jest 50 podpisów posłów. Zabiegają o nie przedstawiciele Ruchu.

Mariusz Andres

8
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
kTwój były patnernieufnyza a nawet przeciwnie ale przeciw Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
k
Gość
k

wlasnie nie chcemy tu takich jak ty xyz! sam jestes swirem mlodym szczekającym świrem który nie rozumie konsekwencji takich właśnie kroków podejmowanych przez hołotę na górze albo może też starym skretyniałym debilem! Z tym dziedziczeniem to do końca sam nie mam zdania ale piszę tu bo za dużo o gejach o wypaczeniach moralnych na samej górze pokazując mutanta grodzkiego a o prawdziwych problemach jak gospodarka jak wykupywanie wszystkiego jak ziemia surowce naturalne czy tez taki zelmer czy zagrożeniach jak islam bo to jednak jest zagrożenie dla naszej kultury nawet dla gejów…. Jeśli chodzi o katolików 95%? Nie wiem czy tyle… Czytaj więcej »

Twój były patner
Gość
Twój były patner

Jacek Kotula – co ty wygadujesz??? Nie pamiętasz jak nam było dobrze w tamten weekend w Cisnej?

za a nawet przeciw
Gość
za a nawet przeciw

a jacek kotula to niech się leczy – najlepiej na nogi, bo na głowę to u niego zdecydowanie za późno!

nieufny
Gość
nieufny

Ile nad tym myślałeś i czego tak długo? Lepiej się nie wypowiadaj bo tylko się ośmieszasz.

za a nawet przeciw
Gość
za a nawet przeciw

re nie ale przeciw: na kościół też możesz zapisać wszystko a potem okazuje się, że jeden czy drugi z czarnej mafii to w dodatku pedofil lub pederasta! no ale to taka obłuda tego niby katolickiego narodu gdzie 95% jest katolikami i 95% złodziejami a już dobitnie widać to na podkarpaciu, niestety :( o związkach partnerskich, budowaniu rodziny i małżeństwie najwięcej wypowiada się posłanka pawłowska i jarek kaczyński (pisane celowo z małej litery bo na szacunek nawet taki to trzeba sobie zasłużyć) – osoby które nigdy w związkach nie były (nie licząc jarka i jego kota), nigdy rodziny nie tworzyły i… Czytaj więcej »

nie ale przeciw
Gość
nie ale przeciw

Ale na kościół wolno przepisać cały majątek, byle nie w obce ręce,a kościół to co jak nie zrzeszenie starych kawalerów……….

xyz
Gość
xyz

Bardzo dobrze! Gonić homosiów!!! Za chwilę będą chcieli dzieci adoptować!!! :-(

karwowski
Gość
karwowski

precz z Kotulą !
nie chcemy tu na Podkarpaciu homofobów i świrów !