Przywróćcie wieczorny kurs autobusowej “jedynki”

- Autobusem linii nr 1 jeździ kilkadziesiąt osób, bo na ulicy Ciepłowniczej jest kilka firm i dlatego kurs ten wieczorem powinien być – mówi Mariusz Gutkowski, ochroniarz pracujący w jednej z firm na ul. Ciepłowniczej. – W poniedziałek przed godziną 19, tak jak od początku stycznia, dojechałem innym autobusem “11” do zakładu karnego, a dalej 2 kilometry musiałem iść po kolana w śniegu, bo nie ma tam ani chodników, ani oświetlenia. Interweniowałem w MPK, ale powiedzieli, że “1” nie będzie już jeździć o tej porze. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Zdaniem Zarządu Transportu Miejskiego, taka zmiana przyniosłaby straty.

– Od 1 stycznia wieczorem nie mogę dojechać autobusem miejskim pod sam zakład pracy przy ul. Ciepłowniczej – mówi Mariusz Gutkowski, ochroniarz z Rzeszowa. – MPK zlikwidował bowiem kurs “1” przed godziną 19 i muszę jeździć “11”do zakładu karnego, a potem w śniegu idę drogą mijając 3 przystanki. Przewoźnik powinien przywrócić autobus linii nr “1”.

Rano do godziny 8, autobusy MPK nr 1 dojeżdżają na ulicę Ciepłowniczą. W późniejszych godzinach jednak już tylko do zakładu karnego. Jeszcze w ubiegłym roku autobus tej linii o godzinie 18.34 wyjeżdżał z przystanku koło Urzędu Wojewódzkiego i jechał na Ciepłowniczą, teraz od początku stycznia już  tam nie jeździ.

Jak to jest z tym autobusem linii “1” i czy możliwe jest przywrócenie go przed godziną 19, tak żeby dojechał na ulicę Ciepłowniczą, zapytaliśmy przedstawiciela Zarządu Transportu Miejskiego. Instytucja ta jest odpowiedzialna za przygotowywanie rozkładu jazdy autobusów miejskich.
– Sprawdziliśmy w kadrach kilku firm przy ul. Ciepłowniczej i wieczorem dojeżdża do nich 20 osób – poinformował nas Sławomir Wisz, główny specjalista ds. opracowywania rozkładu jazdy w Zarządzie Transportu Miejskiego w Rzeszowie. – Jednak zdecydowaliśmy, że nie przywrócimy kursu “1”, bo tak naprawdę autobusem jeździ tylko kilka osób, a reszta własnymi autami.  Gdybyśmy znów uruchomili ten autobus, to przyniosłoby wyłącznie straty finansowe.

Mariusz Andres

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
rzeszowiak2
rzeszowiak2
9 lat temu

Dojazd temu panu powinna zapewnić firma ochroniarska !
Wszyscy mamy partycypować i dopłacać do kursu MPK, bo firma ochroniarska nie ma czym dowieźć swojego pracownika do pracy ?

no szok !
jakie wymagania !
mnie też nie dowożą pod dom

ROMAN
ROMAN
9 lat temu

ludzie zapomnieliście- to nie autobus jest dla pracujących- to wy jesteście po to aby ten cały bajzel funkcjonował- on będzie tak funkcjonował jak mu i dyrekcji po prostu pasyje- po co podstawiać 1 autobus np. mały- najprościej zlikwidować kursy- jakie oszczędności na – pojazdach/ amortyzacji/ kierowcy – a niewolnik niech zapiernicza – nogi mu urosły no to sru perpedes i tyle .

Piotr
Piotr
9 lat temu
Reply to  ROMAN

Cierpliwości Mariusz. Byle do wiosny. Zacznie się okres działkowy a to elektorat miłościwie nam panującego,jadący co prawda gratis tzn. za moje i Twoje podatki ale oni to przywrócą. 70+ to dzisiaj największa siła w Rzeszowie.