Pseudokibice Resovii okradli chłopaka

Jeden z chuliganów Resovii zatrzymany w sprawie wymuszenia

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów prowadzą śledztwo przeciwko dwóm chuliganom Resovii. Mężczyźni zostali zatrzymani w niedzielę, a wczoraj sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy.

Grupa pięciu młodych osób czekając już na autobus zachowywała się agresywnie. Zaczepiali innych pasażerów. Było około godziny 17, gdy na przystanek przy ul. Cieplińskiego podjechał miejski autobus. Kilku młodych mężczyzn i towarzysząca im kobieta wsiadło do autobusu. Dwóch z nich zaczepiło siedzącego w tylnej części pojazdu nastolatka. Zatrzymali się przy nim tak, aby uniemożliwić mu zmianę miejsca. Od 16-latka zażądali pieniędzy, a gdy odmówił, zaczęli mu grozić. Wystraszony chłopak oddał im łącznie około 20 złotych. Chuliganom to jednak nie wystarczyło. Kazali chłopakowi wykrzykiwać na głos hasła obrażające klub Stal Rzeszów. Jeden z napastników po chwili uderzył chłopca w twarz.

Pasażerowie, którzy byli świadkami zaczęli wzywać telefonicznie Policję. Z kolei kierowca zatrzymał autobus na zatoczce i zablokował drzwi. Chuligani próbowali wydostać się na zewnątrz. Po chwili zdołali odblokować drzwi i i zaczęli uciekać. Chwilę później złapali ich policjanci.
Do policyjnego aresztu trafili sprawcy wymuszenia. Prokurator przedstawił zarzuty dwóm osobom, odpowiedzą za wymuszenie rozbójnicze oraz zmuszanie innej osoby do określonego zachowania. Grozi im za to nawet do 10 lat więzienia. Na razie trafili na 3 miesiące do aresztu.

ga

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments