PSL mniej „chłopskie”

Grażyna Borek

SANOK. Grażyna Borek została szefową PSL powiatu sanockiego.

Ludowcy sami o sobie mówią żartem, że jeszcze do niedawna Polskie Stronnictwo Ludowe było partią podwójnie „chłopską”- ze względu na rolnicze tradycje i dominację mężczyzn. Ale mamy już pierwszy przypadek, by szefem zarządu powiatowego stronnictwa była kobieta. Wicemarszałkiem Sejmu z ramienia PSL jest Ewa Kierzkowska, a ministrem pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak.

Grażyna Borek, która stanęła na czele PSL Ziemi Sanockiej ma 54 lata, z wykształcenia jest socjologiem. Przez 3 kadencje była radną gminy Zarszyn, drugą kadencję jest radną powiatu sanockiego, obecnie jako członek zarządu powiatu. Pracuje w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Sanoku, mężatka, matka dwójki dorosłych dzieci.

– Cieszę się, że właśnie Grażyna Borek została szefową PSL Ziemi Sanockiej. Jest osobą, z którą można dogadać się nawet w najtrudniejszych tematach – tak na decyzję ludowców zareagował Sławomir Miklicz, szef sanockiej Platformy Obywatelskiej, koalicjanta PSL we władzach powiatu. A szef ludowców na Podkarpaciu Jan Bury, jednocześnie poseł wiceprezes PSL podsumował: – Tego nam właśnie potrzeba w PSL!

ac

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments