Psy motywują do pracy?

Fot. Archiwum

Osoby, którym w miejscu pracy towarzyszy pies, są mniej zestresowane i bardziej zmotywowane – twierdzą amerykańscy badacze. Pozytywny wpływ obecności psów przenosi się także na pracowników, którzy nie przyprowadzili ze sobą zwierząt.

Randolph Barker z Virginia Commonwealth University prowadził obserwacje wśród 75 osób zatrudnionych w firmie produkcyjnej, która zezwala na przyprowadzanie zwierząt do pracy. Przez tydzień badał on poziom hormonów stresu w różnych porach dnia. Jednocześnie analizowano zaangażowanie i satysfakcję z pracy.

Rano, gdy badani zaczynali pracę, nie zaobserwowano znaczących różnic pomiędzy pracownikami, którym towarzyszyły w pracy psy a tymi, którzy zostawiali swoich pupili w domu, czy tymi, którzy w ogóle nie posiadali czworonoga. Okazało się jednak, że w ciągu dnia poziom hormonów stresu wyraźnie spadał w pierwszej grupie, podczas gdy w przypadku dwóch pozostałych podwyższał się.

PAP Life, anja

do “Psy motywują do pracy?”

  1. ROMAN

    widocznie przygotowują się po mału do tego aby w pracy biurowej ludzi zastąpić wyszkolonymi psami – czyli tak psy do pracy do urzędu a niewolnicy do 67 a potem eutanazja- dobry sposób- nie ?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.