Psy pojadą za darmo autobusem MPK

Od 1 grudnia br. psy oraz bagaż będzie można przewozić autobusami miejskimi całkowicie za darmo. Fot. Archiwum
Od 1 grudnia br. psy oraz bagaż będzie można przewozić autobusami miejskimi całkowicie za darmo. Fot. Archiwum

RZESZÓW. 2,10 zł – tyle obecnie kosztuje bilet uprawniający pasażerowi przewiezienie psa. Dotyczy to również przewozu bagażu. Oprócz tego opiekun również musi zakupić odpowiedni bilet dla siebie według cennika. To ma się jednak zmienić.

Radni miasta Rzeszowa podczas sesji, która odbyła się we wtorek (22.10.) poparli pomysł Zarządu Transportu Miejskiego w sprawie likwidacji tej opłaty. To oznacza, że od 1 grudnia br. psy oraz bagaż będzie można przewozić autobusami miejskimi całkowicie za darmo. Skąd taki pomysł?

Sprzedaż tego biletu jest na tyle mała, że jedynym racjonalnym wyjściem jest jego likwidacja. Trzeba jednak pamiętać, że bagażu i zwierząt nie można umieszczać na miejscach przeznaczonych do siedzenia. Psy muszą mieć założone kagańce i być trzymane na smyczy. Co więcej, w regulaminie istnieje zapis, według którego pasażer przewożący psa musi posiadać przy sobie ważny dokument poświadczający aktualność szczepienia psa przeciwko wściekliźnie (np. książeczka zdrowia z odpowiednim wpisem).

bsz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
j
j
7 lat temu

Nie ma już na paliwo do radiowozów ????

Tytus
Tytus
7 lat temu

Wreszcie psy doczekały się równego traktowania z pracownikami MPK i ZTM więc będą jeździć jak i oni ZA DARMO. Dla psów to awans, że dołączyły do psiej elity.

hijena
hijena
7 lat temu

na cześć pani kowalskiej po trzykroć ura,ura,uraaaa.Jestem pewien ,ze to jej pierwszy pomysł żeby przypochlebić się starym dziadkom i babkom

czytelnik
czytelnik
7 lat temu

Uprawniający pasażera do przewiezienia psa lub umożliwiający pasażerowi przewiezienie psa. Czy wy się kiedyś nauczycie poprawnej polszczyzny?