Psy w klatkach, właściciel z zarzutami

Fot. Archiwum
Fot. Archiwum

STALOWA WOLA. Po zapoznaniu się z opinią biegłego z zakresu medycyny sądowej, prokurator postawił zarzuty właścicielowi czworonogów, które pogryzły dziecko.

Właściciel psów, które przed tygodniem pogryzły 6-letnie dziecko, usłyszał prokuratorskie zarzuty. Zdaniem oskarżyciela, Tomasz C. nie zabezpieczył należycie posesji, przez co umożliwił psom wydostanie się na zewnątrz. Znacznie poważniejszy jest zarzut nieumyślnego narażenia dziecka na utratę życia. Oskarżony nie przyznaje się do winy.

11 listopada dwa duże psy prawie rozszarpały 6-letnią dziewczynkę. Życie uratował jej przypadkowy świadek. Dziecku lekarze założyli ponad 300 szwów. Rany ma na całym ciele, z wyjątkiem twarzy i szyi.

Właścicielowi grozi rok więzienia
Dwie suki, matka syberyjski husky i jej córka, która jest hybrydą z wilczurem, traktowały os. Rozwadów jak swoje podwórko. Ich właściciel był wcześniej dwa razy karany za niedopilnowanie psów. Były to jednak wykroczenia kończące się karą pieniężną i nakazem zabezpieczenia posesji. Ukarany wzmacniał lub podwyższał płot, a psy i tak wybierały wolność, najczęściej przeskakując przez ogrodzenie. Były postrachem nie tylko osiedla, bo widywano je nawet w centrum miasta. 6-letnią dziewczynkę pogryzły na jego obrzeżu, przy obwodnicy. Psy teraz są na 2-tygodniowej obserwacji w zakładzie weterynaryjnym.

35-letni właściciel czworonogów ma zakaz opuszczania kraju, nakaz regularnego stawiania się w komendzie policji i zapłacił poręczenie majątkowe. Grozi mu do roku więzienia. Gdy sprawa trafi do sądu, prokurator zapewne wniesie o odebranie psów właścicielowi, gdyż nie daje on rękojmi należytej nad nimi opieki. W sprawie będą powoływani biegli.

Rodzina poszkodowanej i ona sama zostali objęci opieką psychologa. Atak psów na dziecko może być bardzo kosztowny dla właściciela. Rodzice pogryzionej dziewczynki mogą wystąpić na drogę sądową już z powództwa cywilnego i dochodzić wysokiego zadośćuczynienia.

jam

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments