Psycholog nowym rektorem

Ewa Kosak jest radną z ugrupowania prezydenta Szlęzaka. Z pracy w samorządzie prawdopodobnie nie zrezygnuje. Fot. Jerzy Mielniczuk

STALOWA WOLA. A to zaskoczenie. Naukowiec związany z uczelnią od początku jej istnienia złożył rezygnację z najwyższej funkcji i wyjechał.

Janusz Bek zrezygnował ze stanowiska rektora Wyższej Szkoły Ekonomicznej. Stanowisko tymczasowo przejęła dr Ewa Kosak. Prawdopodobnie dzisiaj oficjalnie przejmie stery. Powodem zawirowań na najwyższych szczeblach uczelni są jej tarapaty finansowe. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że kadra brała wypłaty w ratach.

Rezygnacja pochodzącego z Podkarpacia docenta Beka była dość dużym zaskoczeniem. Ekonomista i inżynier znany chociażby z naszego plebiscytu na najlepszego wykładowcę akademickiego, złożył ją podczas nadzwyczajnego posiedzenia senatu uczelni. Założyciel Janusz Merski rezygnację przyjął. Bek zrezygnował nie tylko z najwyższej na uczelni funkcji, ale całkowicie ze współpracy z WSE, co świadczy, że rozstanie nie odbyło się w sytuacji dżentelmeńskiej.

Ewa Kosak, która teraz pełni obowiązki rektora, jest psychologiem i radną miejską. Do tej pory była dziekanem w WSE i jak nam wiadomo, po awansie też będzie łączyć obowiązki zawodowe z pracą w samorządzie. Podjęła trudne wyzwanie, bo uczelnia z 15-letnią historią jest w wyraźnym kryzysie, spowodowanym nie tylko niżem demograficznym. Mimo wyraźnego wsparcia ze strony miasta dla szkół wyższych, WSE jest jedyną uczelnią w Stalowej Woli bez własnej siedziby. Prawdopodobnie założyciel proponując dziekan Kosak wyższe stanowisko, miał na uwadze rozwiązanie m.in. tej kwestii.

jam

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Zio Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zio
Gość
Zio

I właśnie m.in. po takich „uczelniach :) :) :) ludzie łudzą się, że nie ma potem pracy i mają żal nie wiadomo do kogo. Lepiej nie iść na studia i wziąść się za robotę niż udawać wykształciucha. I jeszcze płacić takiej badziewnej uczelni?