Puchar nie dla Stali

Nawet świetna postawa Damiana Kostrzewy (rzucił 11 bramek) nie pomogła Stali w awansie do Final Four Pucharu Polski. Fot. Wit Hadło

ĆWIERĆFINAŁ PUCHARU POLSKI. Szczypiorniści mieleckiej Stali nie zagrają w turnieju finałowym Pucharu Polski. Podopieczni Ryszarda Skutnika przegrali decydujący mecz z Chrobrym Głogów 28-34.

O awansie decydował wynik dwumeczu. W pierwszym spotkaniu górą była Stal, która wygrała 28-24. Rewanż w Głogowie nie wydawał się formalnością, ale to nasz zespół był faworytem. Utwierdziła w tym pierwsza połowa sobotniego spotkania. Stal wygrała ją 14-13 i wydawała się być na najlepszej drodze do awansu.

Niestety, po zmianie stron obraz gry się zmienił. Gościom wyraźnie zabrakło koncentracji. Przejawiło się to zmarnowaniem kilku dogodnych okazji do zdobycia kolejnych bramek. Słabo bronili też mieleccy bramkarze, puszczając większość rzutów, które zostały oddane w światło bramki. W efekcie Chrobry zyskał przewagę, a Stal próbując „wrócić” do meczu, grała coraz bardziej nieporadnie i w efekcie wypuściła z rąk niemal pewny awans.

CHROBRY Głogów 34
TAURON STAL Mielec 28
(13-14)

CHROBRY: Stachera, Zapora, Kapela – Mochocki 6, Ścigaj 6, Gujski 5, Świtała 5, Jankowski 2, Płaczek 5, Bednarek 1, Płócienniczak 2, Kuta 2, Wysokiński, Czekałowski.
STAL: Lipka, Kryński – Kostrzewa 11, Szpera 4, Wilk 3, Janyst 1, Babicz 2, Gawęcki 2, Gliński 2, Krzysztofik 3, Krieger, Sobut.

Pierwszy mecz: 28-24 dla Stali. Awans: Chrobry.

p

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o