Puchar Polski w Kolbuszowej

Trasa sobotniego Pucharu Polski w Nordic Walking. Fot. Autor

KOLBUSZOWA. Wkrótce największa impreza sportowa w dziejach miasta.

Jeszcze tylko we wtorek (28 bm.) można zapisywać się online na listę uczestników Pucharu Polski w Nordic Walking, który odbędzie się w najbliższą sobotę (1 czerwca br.) na terenie kolbuszowskiego skansenu. To największa impreza sportowa w historii powiatu. Zawody odbędą się na dystansie 5, 10, lub 20 km w kategorii kobiet i mężczyzn. Co istotne – kibice mają wstęp wolny, a więc i skansen będzie można zwiedzać za darmo.

Każdemu z uczestników imprezy organizatorzy zapewniają pamiątkowe medale, gadżety, posiłek, a także udział w losowaniu atrakcyjnych nagród (m.in. pulsometrów, bonów upominkowych, odzieży sportowej, bonów na kije do Nordic Walking i voucherów do Spa). Imprezie będzie towarzyszył piknik rodzinny, dla dzieci przewidziano kącik zabaw i ognisko.

Z regulaminem zawodów można zapoznać się nas stronie www.kolbuszowa.pl. Jest tam również możliwość zapisania się online. – Zakładam, że do naszego miasta przyjedzie 3 – 4 tys. ludzi z całej Polski – przekonuje Grzegorz Romaniuk (50 l.), organizatora imprezy. – Każdy uczestnik, który przejdzie określoną trasę, otrzyma piękny, pamiątkowy medal, na którym będzie wybite logo federacji i naszej gminy, która jest współorganizatorem imprezy.

– Podczas zawodów będzie działać duża wypożyczalnia sprzętu. Już dziś zachęcam do wzięcia udziału w tej fantastycznej zabawie – mówi Grzegorz Romaniuk, nie kryjąc, że są realne szanse na organizację w Kolbuszowej Pucharu Świata w Nordic Walking. – Jeżeli uzyskam od lokalnych władz samorządowych stosowną pomoc, to gwarantuję, że ta impreza odbędzie się już w przyszłym roku – twierdzi.

Paweł Galek

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o