Pucharowa gorączka

Fot. Wit Hadło

SIATKÓWKA. Przyspieszona faza play-off PlusLigi. Decydujące część sezonu rozpocznie się już 8 i 9 marca br.

Polsat Sport pokaże oba mecze półfinałowe Pucharu CEV Asseco Resovii z ACH Volley Lublana. Pierwszy mecz rozegrany zostanie w Rzeszowie 14 marca o godz. 18, rewanż w stolicy Słowenii trzy dni później o godz. 19.

Internetowa rezerwacja biletów na to spotkanie (dla posiadaczy karnetów na sezon 2011/2012) ruszy 24.02.o godz. 9. Karnetowicze będą mieli pierwszeństwo w rezerwacji i wykupie biletów na swoje miejsca. Rezerwacja ta potrwa do 4.03 (do godz. 16) i do tego dnia należy również odebrać zarezerwowane bilety. Niezarezerwowane i nieodebrane bilety trafią do puli rezerwacji normalnej. Ta ruszy 5.03. od godz. 9. Rezerwacja normalna zakończy się jak zwykle w przeddzień meczu, tj. 13.03 (wtorek) o godz. 18.

Nieodebrane bilety wraz z biletami do sektora N2 trafią do sprzedaży w dniu meczu w kasie w hali Podpromie, która będzie czynna w dniu meczu od godz. 15. Ceny biletów na półfinałowy pojedynek Pucharu CEV:posiadacze karnetów – bilet ulgowy 15 zł, bilet normalny 25; pozostali kibice – bilet ulgowy 25, bilet normalny 35 zł.

Oba półfinały pokaże stacja Polsat Sport. – Negocjacje i mam nadzieję, że zakończa się pozytywnym skutkiem – mówi zastępca dyrektora do spraw sportu w Polsacie, Piotr Pykel.

Słabsi ale…
Mistrz Słowenii, z którym resoviacy wydaje się teoretycznie słabszy od ekipy ze Stambułu, z którą nasz zespół stoczył niezwykle zaciętą rywalizację. – To, że są w półfinale o nich może tylko dobrze świadczyć. Dwa lata temu pokonaliśmy ich dwukrotnie w Lidze Mistrzów. Personalnie zaszło tam kilka zmian. Rok temu również byliśmy w półfinale Pucharu CEV i odpadliśmy. Teraz nasze apetyty są znacznie większe. Chcemy zagrać w finale, a w nim wszystko jest możliwe – mówi środkowy Asseco Resovii, Wojciech Grzyb.

Klucz w pierwszym meczu
Pierwszy mecz resoviacy zagrają przed własną publicznością, a rewanż w Lublanie. – Kluczem do awansu będzie pierwszy mecz, który może ustawić tę rywalizację – mówi trener Kowal. – Na pewno powalczymy o finał, bo byłby to krok do przodu. Wszyscy oczekujemy od siebie i wszyscy oczekują od nas, że będzie lepiej. Na razie jest różnie, ale ja mam wiarę, że będzie lepiej. Puchar CEV jest dla nas bardzo ważny. Jestem dobrej myśli – stwierdza Kowal. Podobnego zdania jest atakujący Asseco Resovii, Georg Grozer, który liczy, że gra w półfinale Pucharu CEV doda zespołowi jeszcze więcej wiary. – Zwłaszcza, że pokonaliśmy po zaciętej walce i wygranej w złotym secie mocnego przeciwnika jakim było Fenerbahce z kilkoma klasowymi zawodnikami w składzie. Mam nadzieję, że utrzymamy ten poziom gry i będziemy mieli w pamięci to, że nawet w trudnych momentach, po kilku nieudanych akcjach, możemy odrobić straty i utrzymać poziom gry. Musimy cały czas pracować nad wyeliminowaniem swoich słabości i utrzymaniem poziomu gry, ale takie wygrane mecze na pewno nam w tym pomogą – mówi Grozer.

Rafał Myśliwiec

Fot. Wit Hadło
Przed dwoma laty w grupowej fazie Ligi Mistrzów Asseco Resovia dwukrotnie pokonała mistrza Słowenii

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zaniepokojony
Zaniepokojony
9 lat temu

Jak będzie z transmisją Polsatu Sport – będzie na pewno czy dopiero jest nadzieja, że będzie?