Puchary dla cheerleaderek

RZESZÓW. W minioną sobotę (19 marca) w Gimnazjum nr 6 odbył się X Rzeszowski Przegląd Zespołów Tanecznych Cheerleader’s, podczas którego wyłonione najlepsze młodzieżowe grupy. Dwa puchary trafiły do ze Szkoły Podstawowej nr 10. Triumfowało też Gimnazjum Sportowe.

Popisy oceniało w pełni profesjonalne jury, w którym zasiadali choreografowie i instruktorzy tańca oraz akrobatyki. W konkursie uwzględniono dwie grupy wiekowe i spośród nich wyłaniano zwycięzców.

Gościnnie występował znany w Rzeszowie zespół cheerleaders ANIXI oraz zespół ze Szkoły Tańca STREET LIFE. Wszyscy uczestnicy zostali udekorowani medalami. Puchary ufundowali samorządowcy. Znacząca było również zaangażowanie sponsorów, a do nich należeli: Perfumeria Douglas, RESGRAPH, Kino Helios, NZOP Medic-Transport, Zakład Pieczywa Trwałego Bogumiła RAMSKA, Cukiernicza Spółdzielnia ROXANA, Wytwórnia Wód Mineralnych Rzeszowianka, Piekarnia RAK z Mirocina, EKO-SMAK Górno, Firma SEVEN z Kielc, Drukarnia TPM, Firma INN-SAT Rzeszów, Zespół Szkół  Gastronomicznych z Rzeszowa, Pizzeria GUSTO Głogów Małopolski. Organizatorzy pokazu – Gimnazjum nr 6 i Sportowy Klub CheerleadersANIXI – są wdzięczni za pomoc.

Nagrody trafiły nie tylko do cheerleaderek, ale i widzów. W quizach padały ciekawe pytania. Jedno z nich przypominało o tym, że to dyscyplina nie zarezerwowana wyłącznie dla dziewczyn. Chłopcy również mogą występować.  To mężczyźni jako pierwsi w historii tej dyscypliny tworzyli grupy dopingujące sportopwców. Początki cheerleadingu datuje się na lata 80. XIX wieku, gdy na Uniwersytecie Princeton okrzykami wspierano miejscowy zespół futbolu amerykańskiego.

W kategorii dziecięcej:

I miejsce – zespół Dziesiąteczki ze Szkoły Podstawowej nr 10 ( opiekun Małgorzata.

Bilska)

II miejsce Zespół Sezan of Girls ze Szkoły Podstawowej nr 7 (opiekun Beata Kumor)

III miejsce Zespół Eight Girls ze Szkoły Podstawowej nr 10 (opiekun Magdalena Kaniowska- Kędra).

W kategorii młodzieżowej:

I miejsce Zespół ACRO-TEAM z Gimnazjum Sportowego (opiekun Jolanta. Brudny)

II miejsce Zespół ATES z Gimnazjum Nr 11 (opiekun Marzena Ciupak)

III miejsce Zespół WINNERS z Gimnazjum Nr 6 (opiekun Jadwiga Filip).

hk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments