Pussy Riot znakiem towarowym

Protest przeciw skazaniu piosenkarek z grupy Pussy Riot zorganizowany przez feministki w Alpbach w Austrii. Fot. PAP

MOSKWA. Nie milkną echa wyroku na piosenkarki.

Członkinie grupy punkowej Pussy Riot zamierzają zastrzec nazwę grupy, tak by nikt nie używał jej w niewłaściwych celach. Poinformował o tym adwokat członkiń zespołu, Mark Feigin.

– Już w kwietniu zaczęliśmy rejestrację znaku towarowego. Zdecydowaliśmy się na to, żeby uniknąć wykorzystania nazwy w projektach budzących różnego rodzaju wątpliwości – powiedział Feigin. Feigin mówi, że dziewczęta już właściwie są prawnymi właścicielkami tego znaku, a ma nadzieję, że wkrótce zespół otrzyma właściwy dokument o jego rejestracji. Adwokat grupy zauważył również, że w marcu, kiedy o sprawie zatrzymanych wokalistek zaczęło się robić głośno, nikt nie przypuszczał, że nazwa „Pussy Riot” stanie się znana całemu światu.

Tymczasem rosyjska policji poszukuje pozostałych członkiń Pussy Riot. Trzy dziewczęta z tej grupy zostały już skazane na dwa lata więzienia za wykonanie w najważniejszej moskiewskiej cerkwi bluźnierczej pieśni ze słowami „Bogarodzico, przegoń Putina”. Przeciwnicy Władimira Putina potępili ten proces i wyrok, również na Zachodzie odbywa się wiele demonstracji poparcia dla Pussy Riot.

Wczoraj rano hakerzy zaatakowali  stronę sądu w Moskwie, który wydał wyrok na członkinie zespołu. Według BBC Russia, do ataku przyznała się grupa Anonymous.

Źródło: polskieradio.pl

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Marika Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marika
Gość
Marika

Najważniejsze, że pod swoje skrzydła przyjeły ich feministki. Już do śmierci jako męczennice „zabobonu cerkiewnego” mają byt zapewniony i feministki z całego świata będą ich wozić jak ikonę nowych idei.
Czyn dziewczyn z zespołu niczym nie różni się od wyczynu z 9 sierpnia 2010 r. pod Pałacem Prezydenckim naszych „młodych, wykształconych z dużych miast”.