Pyszna zabawa i szczytny cel

Admin Cup wykracza daleko poza granice Podkarpacia. W ubiegłym roku w turnieju wzięli udział pracownicy Legii Warszawa. Fot. Paweł Bialic

PIŁKA NOŻNA W sobotę w Nowej Sarzynie kolejny turniej Admin Cup z udziałem drużyn z całej Polski.

W sobotę już po raz czwarty ludzie mediów spotkają się w Nowej Sarzynie podczas turnieju halowej piłki nożnej Admin Cup. Rok temu triumfował Górnik Łęczna.
Zimą na Podkarpaciu halowych turniejów piłkarskich nie brakuje, ale Admin Cup to absolutnie unikatowe przedsięwzięcie. Stoi za nim Dariusz Łata, wiceprezes Unii Nowa Sarzyna i człowiek-orkiestra. – Organizacja imprezy to sześć miesięcy wyjęte z życiorysu – uśmiecha się.

W Admin Cup rywalizują administratorzy, redaktorzy internetowych stron klubów piłkarskich oraz dziennikarze sportowi. W 2011 roku debiutowały Korona Kielce i Legia Warszawa, w tej edycji do Nowej Sarzyny pierwszy raz zawitają Cracovia i reprezentanci telewizji Orange Sport. Ogółem wystąpi 10 drużyn, oprócz wspomnianych wyżej: Polonia Warszawa, Korona Kielce, Siarka Tarnobrzeg, Stal Kraśnik, JKS Jarosław, Stal Rzeszów, Dziennikarze z Podkarpacia i Unia Nowa Sarzyna.

Turniej (początek o godzinie 9, wstęp na halę ROSiR jest bezpłatny) to nie tylko kapitalna zabawa na parkiecie, ale też akcje charytatywne oraz występy artystyczne. W tym roku zbierać będziemy pieniądze na leczenie 4-letniej Oli Mercik z Korczyny k. Krosna, która choruje na mukowiscydozę. Tradycyjnie przewidziana jest licytacja pamiątek i gadżetów sportowych. Będzie można zdobyć m.in. koszulkę Korony z autografem Aleksandara Vukovica oraz trykoty Cracovii i Polonii Warszawa z podpisami wszystkich piłkarzy.
Podczas imprezy zaśpiewa Sylwia Tabaka, liderka zespołu Kuki Pau, laureatka programu “Szansa na Sukces”, zaś grupa pierwszej pomocy PCK Nowa Sarzyna zaprezentuje scenkę, w jaki sposób ratować ludzkie życie.
tsz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments