Pysznica i Stalowa Wola najlepsi na Podkarpaciu

Młodzi piłkarze walczyli o prymat na Podkarpaciu na Stadionie Miejskim w Rzeszowie. Fot. Organizator

PIŁKA NOŻNA. COCA-COLA CUP. Dziewczęta z Gimnazjum w Pysznicy i chłopcy z Gimnazjum nr 2 ze Stalowej Woli zwycięzcami Coca-Cola Cup 2013 na Podkarpaciu.

W finale wojewódzkim Coca-Cola Cup 2013 w województwie podkarpackim zwyciężyły gimnazjalistki z Pysznicy i gimnazjaliści ze Stalowej Woli. Kilkaset osób spędzało czas w Strefie Aktywnego Życia.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie gimnazjaliści z województwa podkarpackiego rywalizowali o miano najlepszych w swoim regionie i awans do finału krajowego Coca-Cola Cup 2013. Nie zabrakło emocjonujących meczów, pięknych goli i efektownych parad bramkarskich. Spośród szesnastu drużyn męskich, które zakwalifikowały się do tego etapu, najlepsi okazali się reprezentanci Gimnazjum nr 2 ze Stalowej Woli, którzy w finale pokonali 3:1 drużynę z Gimnazjum nr 3 w Krośnie. Triumfatorzy mieli w swoim składzie najlepszego bramkarza turnieju– Andrzeja Mikusa. Z kolei zawodnik zdobywców trzeciego miejsca – Karol Skuba z Gimnazjum w Krasnym, został uznany za najlepszego strzelca turnieju. Do rozgrywek przystąpiło też osiem najlepszych drużyn żeńskich w województwie. Na najwyższym stopniu podium stanęły dziewczęta z Gimnazjum w Pysznicy, które w finałowym spotkaniu pokonały 2:0 rywalki z Zespołu Szkół w Tryńczy. Najwięcej goli strzeliła Aleksandra Morzycka, zawodniczka drużyny, która zajęła trzecie miejsce w turnieju – Gimnazjum nr 2 w Kolbuszowej. Między słupkami najlepiej spisywała się Elżbieta Łoin, bramkarka mistrzowskiej drużyny.

Finał wojewódzki Coca-Cola Cup to nie tylko rozgrywki gimnazjalistów. W Strefie Aktywnego Życia na mieszkańców Rzeszowa czekało wiele atrakcji. Młodzi kibice najchętniej spędzali czas, grając w siatko-nogę i żywe piłkarzyki. Adepci futbolu chętnie uczyli się zagrań piłkarskich, prezentowanych w strefie Roberta Lewandowskiego, ambasadora turnieju. W konkursie dla gimnazjów punkty dla swojej szkoły zdobywało ponad dwustu uczniów. Z kolei rodzice chętnie korzystali z możliwości porozmawiania z ekspertem z Polskiego Towarzystwa Dietetyki, który podpowiadał, jak dbać o dietę dzieci i młodzieży oraz jak zrównoważyć spożywane kalorie aktywnością fizyczną.

Zwycięzcy finału wojewódzkiego w Rzeszowie będą reprezentować swój region podczas finału krajowego Coca-Cola Cup, który odbędzie się 7 i 8 czerwca na Rynku Głównym w Krakowie. A już w kolejny weekend poznamy mistrzów województw zachodniopomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego oraz podlaskiego.
Aktualne wyniki i najnowsze informacje o turnieju można znaleźć na stronie www.cocacolacup.pl i turniejowym profilu na Facebooku.

Patronem honorowym Coca-Cola Cup 2013 jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Opr. mj

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o