Pysznica i Stalowa Wola powalczą o wyjazd do Turynu

W tegorocznych zmaganiach Coca-Cola Cup udział wzięło blisko 40 tys. zawodników. Najlepszy drużyny poznamy już w najbliższą sobotę. Fot. organizator

FINAŁ COCA-COLA CUP. Gościem honorowym sobotniego finału będzie m.in. napastnik polskiej reprezentacji, Robert Lewandowski.

Już w najbliższą sobotę dowiemy się, które piłkarskie drużyny gimnazjalne są najlepsze w Polsce i wyjadę na trening do słynnego klubu, Juventusu Turyn. W finale, którego areną będzie Rynek w Krakowie, nasze województwo będą reprezentować Gimnazjum w Pysznicy (dziewczęta) i Gimnazjum nr 2 w Stalowej Woli (chłopcy).

Na krakowskim Rynku Głównym, poza sportowymi emocjami, na kibiców czekają spotkania z Robertem Lewandowskim, Anną Dereszowską i Robertem Korzeniowskim oraz wiele atrakcji i konkursów z nagrodami.

40 tys. uczestników
Piętnasta już edycja Coca-Cola Cup trwa od początku lutego. Do rozgrywek przystąpiło blisko 40 tys. młodych adeptów piłki nożnej z całego kraju. Po fazie regionalnej i etapie finałów wojewódzkich w walce o nagrodę główną pozostały po dwa najlepsze zespoły z każdego regionu. Ale finał Coca-Cola Cup 2013 to nie tylko rozgrywki piłkarskie.

W tym roku będzie to prawdziwe święto sportu. Zgodnie z hasłem tegorocznej edycji turnieju „Bądź aktywny, dołącz do gry”, do wspólnej zabawy organizatorzy zaprosili wszystkich: gimnazjalistów, ich przyjaciół i rodziny. W Strefie Aktywnego Życia na każdego będzie czekać wiele atrakcji – od spotkania z najlepszym polskim piłkarzem i ambasadorem Coca-Cola Cup, Robertem Lewandowskim, aż po konkurs, w którym będzie można wygrać wyjazd do Turynu ze zwycięzcami rozgrywek. Wszyscy gimnazjaliści mogą wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania jest sprzęt sportowy dla zwycięskiej szkoły i organizacja dnia sportu na terenie placówki. Każdy uczeń będzie mógł sprawdzić się w prostych konkurencjach sportowych, np. jeździe na rowerku stacjonarnym, skakaniu na skakance czy utrzymaniu się na równoważni, zbierając jednocześnie punkty dla swojej szkoły. W konkursie wygra szkoła, która w klasyfikacji generalnej zdobędzie najwięcej punktów.

PROGRAM FINAŁOWEGO TURNIEJU
Sobota
Godz. 9: Uroczyste otwarcie turnieju z udziałem Roberta Lewandowskiego
Godz. 9.30: Początek rozgrywek
Godz. 12.20: Spotkanie z Robertem Lewandowskim i konkursy dla publiczności
Godz. 13: Spotkania z Robertem Lewandowskim, Anną Dereszowską i Robertem
Korzeniowskim
Godz. 17: Mecze finałowe dziewcząt i chłopców
Godz. 18.40: Dekoracja zwycięzców
Godz. 19: Zakończenie turnieju

mj

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o