PZPN bezlitosny dla Resovii. Trzecia liga, a może niżej!?

Jeszcze kilka tygodni temu walczyli o awans na zaplecze ekstraklasy. Teraz piłkarze Resovii zagrają w trzeciej lidze. O ile... otrzymają licencję. Fot. Paweł Bialic
Jeszcze kilka tygodni temu walczyli o awans na zaplecze ekstraklasy. Teraz piłkarze Resovii zagrają w trzeciej lidze. O ile… otrzymają licencję. Fot. Paweł Bialic

II LIGA. Działacze rzeszowskiego klubu obiecują, że będą walczyć o licencję, choć przyznają, iż szanse są minimalne.

– Podejmiemy wszelkie środki w celu odzyskania licencji na grę w drugiej lidze. Jesteśmy gotowi złożyć wizytę w Polskim Związku Piłki Nożnej. Problem w tym, że pole manewru jest niewielkie i trzeba się liczyć z najgorszym – karną degradacją do trzeciej ligi – mówi Super Nowościom Wojciech Zając, prezes piłkarskiej sekcji Resovii.

Jak informowaliśmy na supernowosci24.pl, obradująca we wtorek w siedzibie PZPN Komisja Odwoławcza utrzymała w mocy decyzję Komisji ds. Licencji Klubowych i nie przyznała “pasiakom” prawa gry w II lidze. Powód? Zaległości wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. – To spadło na nas jak grom z jasnego nieba. Przesłaliśmy Komisji Licencyjnej protokół porozumienia z ZUS w Rzeszowie odnośnie do spłaty zaległych składek. Niestety, zabrakło dobrej woli ze strony PZPN – ubolewa Zając.

Działacze: – Jesteśmy winni, ale tylko częściowo
Dobrą wolę PZPN zademonstrował choćby w poprzednim sezonie, przyznając Resovii licencję warunkową. Tylko że tamta ugoda z ZUS-em różniła się od obecnej. Teraz związek poinformował, iż rzeszowski klub przedstawił komisji jedynie protokół ze spotkania swoich przedstawicieli z urzędnikami ZUS-u, a to nie może stanowić podstaw do zmiany orzeczenia komisji licencyjnej.

Związek coraz mniej przychylnym okiem spogląda na kluby, które posiadają poważne długi. W przypadku Resovii mówi się o 300 tysiącach zł z tytułu składek nieodprowadzanych od 2002 roku. Ale co mają powiedzieć działacze Unii Tarnów, drugiego klubu II ligi grupy wschodniej, który nie otrzymał licencji? Unia zalegała 20 tysięcy zł swoim pracownikom, m.in. sekretarce i sprzątaczce, czyli osobom niepodlegającym jurysdykcji piłkarskiej centrali.

Za kontakty klubu z ZUS-em odpowiedzialna była w Resovii konkretna osoba, ale prezes Zając nie chce wskazywać winnych. – Wszyscy w klubie czujemy się odpowiedzialni za to, co się stało. Ale tylko w części wina leży po naszej stronie. Powtarzam: zrobiliśmy naprawdę wiele, by uzyskać licencję. PZPN miał podstawy, aby ją przyznać! – przekonuje.

Gorąco na walnym
– Nie poddamy się – zapowiada Zając. Przyznaje jednak, że pole manewru jest mocno ograniczone. – W przepisach stoi, że decyzja Komisji Odwoławczej jest ostateczna, ale interpretacja należy do zarządu PZPN. Zamierzamy napisać do rzecznika prawa związkowego oraz zarządu PZPN o ponowne rozpatrzenie wniosku. Jeśli będą chcieli przyjąć naszą delegację, pojedziemy do Warszawy. Twardo stąpamy jednak po ziemi i zdajemy sobie sprawę, że szanse są niewielkie. Czarny scenariusz może się ziścić – Zającowi łamie się głos.

Resoviacy czekają na pisemne uzasadnienie wniosku, PZPN ma na to 7 dni. Dziś wygląda to tak, że “pasiaki” w nowym sezonie zagrają w trzeciej lidze. O ile… otrzymają licencję. A już w poniedziałek walne zebranie członków klubu. Będzie gorąco.

Tomasz Szeliga

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
allROMANsanderDragos Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
all
Gość
all

w końcu będzie spokój w mieście z tymi derbami :)

ROMAN
Gość
ROMAN

tak jak we wszystkich dziedzinach życia codziennego – tak i w sporcie liczy się tylko KASA –
jest ” szmal ” – jest wszystko liczysz się i z tobą się liczą – nie masz kasy jesteś ZEREM – niewolnikiem / musisz czapkować / przy skłonie może wpuszczą na ” salony” – i w tym wypadku z Pasiakami mamy z tym zjawiskiem do czynienia – nie ma sentymentów ; kasa na stół – płać i płacz- smutne ale prawdziwe.

sander
Gość
sander

A co Alek na to ?

Drago
Gość
Drago

Już jest po wszystkim. Najpierw trzeba zapłacić zaległości a dopiero potem przeprowadzać transfery. Teraz już jest za późno.

s
Gość
s

Z czym macie problem cie-cie? Zapłaćcie i problem z głowy. Ale po co ludziom płacić, sprzątaczce? Sekretarce? Toć łaskę jej robią, a ona nie chce nawet im pewnie laski zrobić. Piłkarzom też nie, i tak będą grali. No, co za poszkodowane towarzystwo…

Janusz
Gość
Janusz

Pan Zając nie chce wskazywać winnych, zróbmy to za niego, a więc:
winny nr 1 – Zając
winny nr 2 księgowa
winni nr3 i kolejno – członkowie zarządu
Imiona i nazwiska łatwo znaleść. pozdrawiam j