PZPN grozi II-ligowcom

II LIGA. Resovia i Stalówka znalazły się na czarnej liście futbolowej centrali

Jak donosi „Przegląd Sportowy” Polski Związek Piłki Nożnej chce ukarać 11 klubów II ligi odebraniem czterech punktów z ich dotychczasowego dorobku. Na „czarnej liście” znalazły się Resovia i Stal Stalowa.

Z grupy wschodniej II ligi, oprócz wymienionych drużyn, zagrożone karą są jeszcze Pelikan Łowicz, Jeziorak Iława i Start Otwock. Wszystkie wymienione zespoły są winne PZPN-owi pieniądze z tytułu opłat za sędziów, obserwatorów i delegatów. Wniosek w tej sprawie trafił już do Wydziału Dyscypliny, który sprawą zajmie się 17 lutego.

Jak zapewnił nas wczoraj dyrektor Resovii – Witold Walawender, kwestia tego klubu w ogóle nie będzie rozpatrywana. – My już wszystkie zaległości mamy uregulowane. Rzeczywiście byliśmy winni pewną kwotę PZPN-owi, wyniknęło to z drobnego niedopatrzenia. Pieniądze jednak już przelaliśmy na konto związku i mamy zapewnienie, że nic złego nam nie grozi. Możemy spać spokojnie – powiedział działacz Resovii.

Paniki nie ma również w Stalowej Woli. Trener tamtejszej Stali Sławomir Adamus nie obawia się ewentualnych sankcji, bo jest pewien, że w przypadku jego klubu, również nie będą miały one miejsca. – Przedstawiciele naszego klubu jadą do Warszawy, by wyjaśnić całą sprawę. Myślę, że po uregulowaniu zaległości, związek nie będzie chciał nas karać. – powiedział szkoleniowiec.

Jego uwagę bardziej zaprzątają sprawy transferowe. W tym tygodniu chciałby dopiąć kwestię pozyskania Wojciecha Białka (KSZO Ostrowiec) i Patryka Walaska (Lech Poznań ME). Ten pierwszy ma wzmocnić atak Stalówki, że tak się stanie, potwierdza już strzelać seryjnie gole w sparingach. Drugi podniesie konkurencje w linii obrony. – W sprawie Wojtka pozostało nam załatwić formalności z KSZO. Jesteśmy już umówieni na spotkanie w Ostrowcu i liczę, że sprawę uda się zamknąć w tym tygodniu. Natomiast jeśli chodzi o Walaska, to siadamy z Lechem do rozmów na temat wypożyczenia. – dodał trener Adamus.

p

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments