Rachunki za prąd wzrosną, bo będą nowe liczniki

Wkrótce zamiast obecnych liczników prądu, spółki energetyczne zamontują nowoczesne inteligentne mierniki zużycia energii. Zwykły odbiorca prądu będzie musiał zapłacić za te urządzenia... w wyższych rachunkach za prąd. Fot. Wojciech Preisner

PODKARPACIE. Koszt zamontowania tylko jednego takiego urządzenia to 450 zł.

U każdego z 680 tysięcy odbiorców energii w naszym regionie ma być zamontowany nowy licznik prądu. Domaga się tego Unia Europejska, bo obecne stare urządzenia nienajlepiej wyliczają rzeczywisty pobór energii elektrycznej. Zamontowanie licznika w mieszkaniu prywatnym, domu, czy w firmie będzie kosztowało 450 zł. Żeby pokryć te wydatki, zakłady energetyczne będą zmuszone podnieść rachunki za prąd.

Więcej w Super Nowościach

Mariusz Andres

do “Rachunki za prąd wzrosną, bo będą nowe liczniki”

 1. paolo

  licznik będą wymienione na koszt zakładu energetycznego a nowe liczniki pozwolą zdalnie odczytywać zużycie i jeśli klient sobie będzie życzył i wybierze e-fakturę to będzie mógł płacić rach nawet i co m-c za faktyczne zużycie a nie wg prognoz. Koszt wymiany liczników ZE wrzuci sobie w koszty funkcjonowania.

 2. pawel

  witam najlepiej powiedziec ze unia nakazala wymienic stare liczniki jesli tak to niech unia za to zapłaci placimy w racunkach za ruzne uslugi co czasem jest wiecej niz za uzyty prad .czy ktos w rzadzie ma biznes w licznikach ludzie nie pozwulcie kretacza , i nie dajcie za to placic chca nowych to niech panstwa da lub unia

 3. Lucjan

  To co energetyka z nami robi to jakaś paranoja nie dość że słupy są na naszych działkach linie robione były w czynach społecznych a teraz zapłaćmy za liczniki , to tak samo chcący kupić w sklepie wędliny to musimy zapłacić za wagę

 4. Kalasanty

  Przecież koszty dostawca przerzuca na odbiorców w cenie dostarczanych mediów….
  Tak czy inaczej zawsze zapłacą odbiorcy.
  Będziecie mniej zużywać energii?
  To podniesie się cenę jednostkową i dostawca i tak wyjdzie na swoje.
  Mamy tam coś jeszcze do sprzedania zagranicznym inwestorom?

 5. rysiek

  Rozwizać rzeszowski zakład energetyczny – bo to banda złodziei, koszty przerzucaja na klientów, a sami najchetniej zamontowaliby u siebie złote klamki w drzwiach!
  Zobaczcie ich elewację budynków i zarobki pracowników.
  Tam nawet kosztorysant przacujący na usługach zakładu ma tani prąd ! To sa jaja !
  Zakład przenieść do Lublina !
  Połowe nierobów z Rzeszowa wyrzucić na zbity pysk !

 6. Piotrz

  A w tych dyrektywach UE jest coś o podwyżkach/zarobkach ????
  Bo jak na razie to Polska za murzynkami jest, a zbliżamy się do… czarnej dziury.

 7. ROGOL

  Wpierw liczniki w blokach przeniesli z mieszkan na klatke schodowa by wymianenic bez zgody lokatora.
  Czy ci co liczniki beda mieli zmienione za rok bo w jednym dniu wszystkim nie zmienia beda placic za prad wiecej na stary licznik?To i tak bedzie oszustwo bo wedlug jakiegos pana majacego tylko euro w glowie a nie rozum ich liczniki nadal beda zle wskazywac a te nowe zdodnie z rozwojem mysli technicznej beda leciec doprzodu.Nie dosc ze za prad ludzie beda placic wiecej to i za ten niezuzyty.
  Czego to nie wymysla by sciagnac pieniadz od ludzi.

 8. lulz

  jak w energetyce są takie mądrale to na rachunkach niech wykazyją pozycje raty,oplaty za licznik.Po roku ,dwóch będziemy kwita.

 9. ZB

  Urzednicy z UE nas dobiją.Ciekawi mnie ,kto jest producentem tych licznikow i który urzędnik UE reprezentuje interesy tego producenta.

 10. Kazimierz

  Skoro UE nakazuje zamontować nowe liczniki energii elektrycznej , to niech nasz ZE pokaże na jakiej dyrektywie unijnej się opiera , czy ustawie ? poza tym skoro chce sprzedawać prąd odbiorcy, to urządzenie pomiarowe jest własnością sprzedawcy i sprzedawca ma zapewnić takie urządzenie a nie odbiorca. Nikt nie może nam nakazać płacić za urządzenie pomiarowe i niech już skończy to nasze państwo robić nas w balona , ludzie opamiętajmy się , zacznijmy bronić swoich praw i sprawiedliwości przed kłamcami i oszustami !

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.