Rada znowu w pełnym składzie

Nowi radni – Jarosław Mączka, Anna Burdzel i przewodniczący Rady Powiatu Dariusz Bukowski.

TARNOBRZEG. Dwoje nowych radnych złożyło ślubowanie.

Podczas czwartkowej sesji powiatu tarnobrzeskiego doszło do zaprzysiężenia dwóch nowych radnych: Jarosława Mączki z Nowej Dęby i Anny Burdzel z gminy Baranów Sandomierski.

Jarosław Mączka był już radnym w poprzedniej kadencji. Pełnił wówczas funkcje członka zarządu powiatu. W listopadowych wyborach samorządowych do szczęścia zabrakło mu jedynie 39 głosów. Jarosław Mączka zastąpił swojego kolegę Bogdana Tomczyka, który niedawno objął stanowisko zastępcy dyrektora Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie. – Moim celem w radzie jest wspieranie młodzieży i sportu, w tym dyscyplin motorowych – deklaruje Mączka.

Z kolei za Mirosława Plutę – byłego starostę, który zrezygnował z funkcji po objęciu mandatu poselskiego szeregi koalicji rządzącej zasiliła Anna Burdzel z gminy Baranów Sandomierski (zam., w Suchorzowie)

- To dla mnie duże wyróżnienie i jestem przekonana, że podołam zadaniu jakie przede mną postawiono – przyznała nowa radna.

W wyniku zmian personalnych w radzie dokonano również zmiany składów komisji stałych. Jarosław Mączka został członkiem komisji Promocji, Rozwoju Gospodarczego i Finansów, oraz komisji Oświaty, Kultury i Zdrowia. Anna Burdzel dołączyła do komisji Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska. Nowym wiceprzewodniczącym rady został Grzegorz Ślęzak.

Niespodzianką na sesji była obecność posła Mirosława Pluty, który udzielił zgromadzonym informacji na temat swoich działań dotyczących przejęcia przez Starostwo nowego budynku, oraz osobiście życzył nowym radnym sukcesów w pracy samorządowej

mrok

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.