Radna funduje Sylwestra na Mauritiusie!

Zofia Kubiak, radna miejska PiS. Fot. Autor

MIELEC. Przesłuchaj nagranie sesji Rady Miasta, znajdź tam odpowiednie sformułowanie albo choćby sugestię, a zupełnie za darmo wyjedziesz w egzotyczną podroż.

Sylwester na Mauritiusie lub bliżej, na Teneryfie i to zupełnie za darmo? Nie, to wcale nie żart! Sponsorem takiej eskapady może być mielecka radna PiS, Zofia Kubiak. Wystarczy tylko posłuchać jej wypowiedzi na przedostatniej sesji Rady Miejskiej i na tej bazie udowodnić, że w jakikolwiek sposób sugerowała, iż oczyszczalnia ścieków w Mielcu nie jest potrzebna. – Jestem pewna siebie – deklaruje radna Kubiak.

A wszystko zaczęło się od niedawno “zaklepanej” przez radnych podwyżki cen wody odbioru ścieków. Zdaniem radnej Kubiak, wpływ na ten wzrost miała amortyzacja majątku, który powstał w wyniku wartej 24 mln euro inwestycji, w tym oczyszczalni ścieków.

Tymczasem na jednym z portali internetowych przeczytała o sobie, że: “chcę udowodnić, iż budowa oczyszczalni w Mielcu z wykorzystaniem unijnego dofinansowania to nie była najszczęśliwsza dla mieszkańców inwestycja, bo jej efektem są wyższe ceny za odbiór ścieków”.

– Jeżeli piszący ten tekst, na pewno nie dziennikarz, znałby prawo prasowe, to nie podawałby nieprawdziwych informacji. Nie było w mojej wypowiedzi sformułowania ani nawet sugestii, że oczyszczalnia jest dla miasta niepotrzebna. Jeżeli ktoś coś takiego znajdzie, to ja funduję mu wyjazd na Teneryfę albo Mauritius – denerwowała się Zofia Kubiak.

Paweł Galek

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o