Radni dali staroście podwyżkę

Za podwyżką dla starosty zagłosował niemal komplet radnych. Od głosu wstrzymali się jedynie, od lewej, Dariusz Bździkot i Mieczysław Maziarz. Fot. Autor

KOLBUSZOWA. Miesięczne uposażenie Józefa Kardysia wynosi teraz 12 280 zł brutto.

Dwanaście tysięcy dwieście osiemdziesiąt złotych brutto – tyle teraz miesięcznie zarabia starosta Józef Kardyś. Decyzję o podwyżce (o 10 proc.) jego uposażenia na ostatniej sesji niemalże jednomyślnie podjęła Rada Powiatu. Od głosu wstrzymało się jedynie dwóch radnych opozycji: Dariusz Bździkot i Mieczysław Maziarz.

Na zarobki starosty Józefa Kardysia składa się wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 6 tys. zł, a także dodatki: funkcyjny – 2 tys. zł, za wysługę lat – 1080 zł i specjalny – 3,2 tys. zł.

Wstrzymali się Maziarz z Bździkotem

Łącznie starosta zarabia 12 280 zł brutto. O pobory na takim poziomie dla Józefa Kardysia wnioskował  Mieczysław Burek (PiS), przewodniczący Rady Powiatu.

– Przez ostatnie cztery lata pan starosta nie miał jako takiej podwyżki – argumentuje swój wniosek Burek. – Takowe co roku mieli pracownicy starostwa. Od nowego roku wzrosły także diety radnych, bo podniosła się najniższa krajowa. Chodziło nam o to, żeby pan starosta nie był pokrzywdzony w tym temacie. Zwłaszcza, że rządy pana starosty oceniamy bardzo wysoko. Wykazuje on ogromną aktywność inwestycyjną. To naprawdę dobry gospodarz.

Przy głosowaniu 16 radnych, dwóch z nich – Mieczysław Maziarz i Dariusz Bździkot – wstrzymało się od głosu. Dlaczego? – Wystarczy popatrzeć na to, co się dzieje wokół nas, jaki jest poziom życia. To daje czysty i przejrzysty komentarz do mojego głosowania w tej sprawie – wyjaśnia radny Bździkot. – Ale nie zagłosowali przeciwko – zaznacza Burek. – A więc rozumiem, że było to ich ciche przyzwoleniem dla działalności pana starosty.

***

Zarobki starosty robią wrażenie na mieszkańcach powiatu kolbuszowskiego, bo po prostu muszą. Wszak to region ubogi, gdzie emigracja i bezrobocie są zjawiskami o zasięgu masowym. I, żeby była jasność, nie jest to wina starosty. Zresztą, podobnie jak on, zarabiają włodarze innych podkarpackich powiatów, gdzie bieda jest nie mniejsza.  

Paweł Galek 

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gość
gość
9 lat temu

do czego sa takie powiaty potrzebne chyba aby swoii dostawalidużo ,a reszta bida, czy nie lepiej zmiejszyc do byłych województw liczbe powiatow lub likwidowac gminy , bo tu nie lepiej też biora po 9000, 14.000-gminy miejskie a bezrobocie ich nie dotyczy…………

emeryt
emeryt
9 lat temu

A dlaczego nie 22280 zlp ?????
Co jest powodem tak niskiej podwyzki ?

mieciupizdziulko
mieciupizdziulko
9 lat temu

mam 450 zlotych renty miesiecznie i nie mam nic do gadania jestem wysokiej klasy profesjonalista ktoremu zostalo zabrane prawod do zycia nie mam mozliwosci mowic glosno co mysle na szczescie jest internet gdzie moge zaplakac 12 000 a 450 zeta w tej samej miescinie …hmmmmmmm…ten czlowiek jak i ja robimy to samo-pierdzimy w stolek jest jeden maly wyjatek za tytul starosty On ma kase a ja rencista mlodszy od Niego 3 lata mam dokladnie cale duze okragle brazowe G.trzeba byc naprawde niski ruzowy blad wloski miec nos blislo ziemi i smierdziec aby byc blisko zloba przestalem miec nadzieje ze 3… Czytaj więcej »

pracownik
pracownik
9 lat temu

a co ze szpitalem zarobki jak stały tak stoją a ceny galopują . podwyżki w starostwie!!!! w szpitalu nawet inflacyjnej nie ma fajnie się żżżżżyje coraz lepiej hahaha