Radni grożą palcem Ferencowi

Kompleks Bella Dolina francuskiej firmy Mayland Real Estate

RZESZÓW. Prezydent znów chce sprzedać działki, których zamianę obiecał wcześniej francuskiemu inwestorowi

Na wtorkową sesję Rady Miasta znów wraca sprawa inwestycji na rzeszowskim Staromieściu. Prezydent Tadeusz Ferenc ponownie kieruje na nią projekt uchwały o sprzedaży pasków terenu przy ul. Lubelskiej niezbędnych dla realizacji kompleksu Bella Dolina. Tymczasem radni PiS chcą, by rada przyjęła oświadczenie odnoszące się z niepokojem do niezrealizowania przez Ferenca wcześniejszej uchwały o zamianie nieruchomości.

“Rada Miasta Rzeszowa z niepokojem odnosi się do niewykonania przez Prezydenta Miasta Rzeszowa uchwały (…) z dnia 31 sierpnia 2010 r. w sprawie wyrażenia zgody na zamianę nieruchomości. Takie działanie nie mieści się w kanonie zasad samorządowych i demokratycznych, gdyż wykonywanie podjętych uchwał należy do podstawowych zadań prezydenta, zgodnie z art. 30 ustawy o samorządzie gminnym” – czytamy w projekcie oświadczenia.

Francuzi już wcześniej sugerowali, że nie przystąpią do przetargu. Grożą, że zrezygnują z inwestycji oraz pozwą miasto do sądu. Twierdzą, że z powodu obietnic prezydenta wydali 100 mln zł na zakup gruntów na Staromieściu.

kk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments