Radni jednak ulitowali się nad biedą mieszkańców

Radni gminy Tuszów Narodowy zdecydowali się jednak nie podwyższać przyszłorocznych podatków. Fot. Autor

TUSZÓW NARODOWY. Nie będzie, wydawałoby się pewnej, podwyżki podatków.

To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Tuszów Narodowy. Na ostatniej sesji, radni nie podwyższyli podatków (m.in. rolnego, leśnego i od nieruchomości) na przyszły rok. Pozostawili je na dotychczasowym poziomie.

A stało się tak na wniosek wójta Andrzeja Głaza. – Czasy są ciężkie, mieszkańcom gminy coraz trudniej wiązać koniec z końcem, drożeją wszystkie produkty niezbędne do życia w tym żywność, prąd, paliwo, dlatego też nie mogę pozwolić na to, aby podatkami lokalnymi jeszcze pogarszać ich sytuację – mówił wójt, uzasadniając swoja decyzję.

– Wiem z jakim trudem wiąże się uprawa ziemi, bo na co dzień się z tym zmierzam. Zdaję sobie również sprawę, jakie koszty trzeba ponieść siejąc zboże czy chowając zwierzęta, często te nakłady przewyższają osiągane przychody ze sprzedaży płodów rolnych. Myślę że obniżenie kosztów tej produkcji przez zmniejszenie obciążeń podatkowych w choć w niewielkim stopniu ulży rolnikom – dodał Głaz.

W trakcie sesji padły pytania, czy zachowanie podatków na obecnym poziome wpłynie niekorzystnie na budżet gminy. – Na pewno odczujemy brak tych pieniędzy, podjęliśmy jednak działania, które powinny przynieść oszczędności i pokryć tę stratę – odpowiadał wójt.

 Paweł Galek

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o