Radni mają dość brutalnej nagonki na siebie

Radny Michał Karkut (z lewej) i Paweł Michno.

KOLBUSZOWA. Samorządowcy są atakowani przez zwolenników i przeciwników hipermarketu TESCO.

W zasadzie nie ma dnia, żeby  w Kolbuszowej nie mówiono o tym, czy TESCO wykończy lokalny biznes, czy też nie.  O tym, jak gigantyczna presja wywierana jest na kolbuszowskich rajców, niech świadczy skala oskarżeń pod ich adresem. Głosowanie na zlecenie tajemniczego lobby i przekupstwo – to najdelikatniejsze z nich. Zwolennicy TESCO zapewniają, że dzięki niemu pracę znajdzie ok. 80 osób, głównie kobiet, a inwestor nie wyklucza offsetu na rzecz gminy. Mówi się m.in. o remoncie Zespołu Szkół nr 1.

Hipermarket wygeneruje nowych bezrobotnych
Zdecydowanym przeciwnikiem hipermarketu jest natomiast Krzysztof Wójcicki. – Jeśli radni zgodzą się na jego funkcjonowanie, to skutki będą naprawdę opłakane. Później naprawdę nie da się już tego odwrócić – przekonuje Wójcicki, który w imieniu kolbuszowskich przedsiębiorców zebrał w tej sprawie ponad 420 podpisów.
- Powoli będą upadać małe sklepy, masarnie, dostawcy warzyw, hurtownie itd. Trochę ludzi wyleci z pracy. Bo jest naukowo udowodnione, że jedno miejsce w hipermarkecie generuje 7 – 8 miejsc bezrobotnych.

Oni wykoszą tu wszystkich
Podobnego zdania jest radny Jan Stobierski. – TESCO nie dopuści nikogo z lokalnego rynku. Mają sieć własnych dostawców, całkowicie z zewnątrz. W ten sposób na pewno „wykoszą” tu wszystkich. My musimy dbać o lokalnych przedsiębiorców, którzy płacą regularnie podatki – wyraża swoją opinię na gorący ostatnio temat.

Mają dość nacisków
Stobierski, pytany czy obawia się oskarżeń o bycie lobbystą któregoś z największych kolbuszowskich przedsiębiorców mocno się irytuje. – Te pomówienia są żałosne i po prostu śmieszne – ucina krótko.

Do śmiechu nie jest innemu radnemu, Michałowi Karkutowi. Jak sam przyznaje, jest mocno zniesmaczony oskarżeniami, jakie padają pod adresem miejskich rajców. – Drażni mnie to, że przez zwolenników hipermarketu, jak i jego przeciwników jestem atakowany i oskarżany. Słyszę, że jak zagłosuję tak, to będę taki, a jak inaczej to owaki – pisze na swoim blogu.

Radny Paweł Michno (Razem dla Rozwoju Gminy)

- Dotąd po budowie kilku marketów nie upadł żaden kolbuszowski sklep.  Dlaczego teraz miałoby być inaczej?  Wydaje mi się, że nie chodzi tu o byt  lokalnych przedsiębiorców, ale o ich mniejsze zyski.

Radny Michał Karkut (Nasza Inicjatywa)
- Czy nie można mieć własnego zdania?  Okazuje się że nie, bo, jeśli nie ma się nic przeciwko budowie TESCO, to jest się  „przekupionym przez mafię paliwową”.  Jeśli jest się sceptycznie nastawionym,  to bierze się kasę od kogoś innego.

Paweł Galek

do “Radni mają dość brutalnej nagonki na siebie”

  1. Karolek

    Jak mozna w jednym roku uchwalac plan zagospodarowania I. Wydawac zezwolenia na budowe A 12 mies pozniej probowac to uniewaznic?? Jaki normalny investor zaryzykuje w przyszlosci jeden grosz inwestycji w tym chorym mjescie??
    Czy pan. Wojcicki I jego puppet master zwroci gminie potencjalne multi milionowe odszkodowania dla wlascicieli, developera I tesco jesli radni beda tyle nie odpowiedzialni I zatrzymaja lub dalej opoznia ta inwestycje? Przecierz ci ludzie pracuja na tum juz od ponad roku na podstawje uchwaly I planu zatwierdzonego przez ta sama rade.

    Jakim prawem narazane sa finanse miasta I Kolbuszowsy podatnicy sa narazani na takie potencjalne straty w imie ochrony zyskow pana Wojcickiego I jego kliki?

  2. ja

    A w kogo interesy to najbardziej uderzy? No i macie lobbystę :)

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.