Radni PiS i PO nie chcą Malawy. Nie przyszli na sesję

Tylko jeden radny z PO przyszedł w środę do rzeszowskiego ratusza. To Kazimierz Myrda. Pozostałych radnych PO i PiS nie było. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Kolejna tygodniowa przerwa w obradach Rady Miasta.

Przerwanej w ubiegły czwartek nadzwyczajnej sesji Rady Miasta nadal nie udało się dokończyć. W środę w ratuszu nie zjawił się nikt z radnych PiS i czwórka radnych PO, więc nie było kworum. Obrady mają być kontynuowane 15 lutego.

Z bojkotu obrad wyłamał się jedynie Kazimierz Myrda z PO, reprezentujący Budziwój, który zawsze głosuje za prezydenckimi projektami zmiany granic. Oprócz niego na sali było 11 radnych z SLD i Rozwoju Rzeszowa.

– Być może radni nie pojawili się ze względu na warunki atmosferyczne – ocenił kpiąco Konrad Fijołek, wiceprzewodniczący rady. – Dlatego chcę dać szansę wszystkim radnym na dokończenie sesji.

Przerwane obrady mają być kontynuowane w środę, 15 lutego o godz. 8.30. Z deklaracji PiS i PO wynika, że radni tych ugrupowań ponownie nie przyjdą do ratusza i nie ułatwią zakończenia sesji nadzwyczajnej. Sytuacja jest jednak patowa, bo dopóki nie zostanie zamknięta obecna sesja, nie można zwołać kolejnej.

Przypomnijmy, ze radni PiS i PO wyszli w ostatni czwartek z ratusza przed głosowaniem uchwały w sprawie przyłączenia Malawy. Jak tłumaczyli, są już zmęczeni zgłaszaniem w nieskończoność przez prezydenta i jego zwolenników tego samego niechcianego tematu.

kk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
rzeszowiak
rzeszowiak
9 lat temu

do mat – powiadasza że dzieki radnym z sołectwa malawa Pan Ferenc przeforsować każdy nawet najgłupszy pomysł ??? – to w takim razie siepytam oprócz bus pasów jaki jeszcze był głupszy pomysł prezydenta bo nie wyszukuje takowego.

dupa
dupa
9 lat temu
Reply to  rzeszowiak

też jestes czerwony skoro tego nie widzsz to co ufundował Nasz prezydent prepraszam Twój zajmij sie lepiej praca w tym swoim urzędzie miasta a nie liżesz mu du.. bo jesteś wszedzie i zawsze Go chwalisz taki mały przydupas

ROMAN
ROMAN
9 lat temu

no rozczarowałem się – znowu czmychnęli nie ładnie – Państwo radni tak się nie robi olewacie swoich wyborców- proponuję dla tego na następnej sesji wprowadźcie wniosek aby pod ratuszem rozegrać mecz w kiczki albo palanta pomiędzy kibicami Legii i Wisły- bo w kopaną na narodowym w Warszawie nie zagrają z uwagi na problemy – u nas wystarczy 1/ zamieść śnieg 2/ łącznością zajmą się pomiędzy policją a strażą miejską gołębie znają teren dookoła ratusza perfekcyjnie 3/ nad bezpieczeństwem będzie czuwał Kościuszko na piedastale – widzi wszystko dookoła dobrze dać mu tylko kosę do ręki na wszelki wypadek – niech ją… Czytaj więcej »

rzeszowiak
rzeszowiak
9 lat temu

maja problem ukarać grtzywną tych co sie nie zjawili i sie skończy ta dziecinada, są poważnymi wydawało by się radnymi a zachowuja siejak dzieci, to po co są w radzie jak im cos nie pasuje mogę się zwolnić nikt ich na siłę nie trzyma. Szczególnie nie rozumiem zachowania powców , mają wspierać inicjatywne rozwoju rzeszowa a nie kumaja się z piowcami i wychodzą z rady miasta to jest nie poważne.

mat
mat
9 lat temu
Reply to  rzeszowiak

A czego tu nie rozumiesz ? To proste. Ferenc forsuje kolejne przyłączenie żeby uzyskać dzięki wejściu do Rady miasta dodatkowe łby do swojego Niedorozwoju Rzeszowa, dzięki którym będzie miał większość.
Dzięki niej będzie mógł przeforsować każdy, coraz głupszy pomysł. Zapewne nie mają łącznie quorum PO i PiS żeby znowu odrzucić ( ferie, wyjazdy ittp ) a poza tym teraz, po raz kolejny odrzucą to na następną sesję znowu to Towarzysz Tadeusz wrzuci. Gra w głupka

zenek
zenek
9 lat temu

Kaziu głosuje za dziadkiem, bo boi się, że jak nie będzie grzeczny , to dziadek zabierze mu koncesje na sprzedaż alkoholu w jego sklepach