Radni PiS nie chcą Dody!

Józef Stala i Zofia Kubiak. Fot. Autor

MIELEC. Dni Mielca 2013 wulgaryzmów, alkoholu i skrętów.

– Chciałabym wiedzieć, czy na Dniach Mielca 2013 znów zobaczymy wykonawców typu Doda czy Video – mówi radna PiS, Zofia Kubiak. A rzeczywiście koncert grupy Video na Dniach Mielca w sierpniu ub. r. oburzył radnych PiS. Zdaniem jednego z nich, Józefa Stali, występ ten aż kipiał wulgaryzmem, a prowadzący promował picie alkoholu i palenie skrętów.

Zespół Video, którego liderem jest charyzmatyczny wokalista Wojtek Łuszczykiewicz, miał być gwiazdą Dni Mielca 2012. Czy był? – Występ tej grupy kipiał wulgaryzmem – bulwersował się radny PiS Józef Stala. – Na przykład napis na koszulce jednego z członków tego zespołu brzmiał: “Weź nie pierd…”. W trakcie trwania jednej z piosenek pojawiła się wstawka “…uj”. Prowadzący promował picie alkoholu na scenie i palenie skrętów.

– Czy za taką kulturę miasto powinno płacić? Czy takimi przeżyciami estetycznymi powinny się karmić nasze dzieci? – pytał radny Stala. Nie minęło pół roku, a w budżecie miasta A.D. 2013 na kulturę zarezerwowano ok. 6 mln zł. – Chciałabym wiedzieć, czy w ramach tych pieniędzy na Dni Mielca znów planuje się zaproszenie “gwiazd” typu Doda czy Video – niepokoiła się  na ostatniej sesji Rady Miejskiej radna PiS, Zofia Kubiak.

– Ja nie chcę się wypowiadać na temat zespołów, które ewidentnie “przeginają”, ale trudno też sprowadzać się tylko do takiej muzyki, którą my lubimy – zaznaczył prezydent Janusz Chodorowski. – Są różne gusta. Chciałbym jednak zapewnić, że zwracamy uwagę na to, by nie sprowadzać na Dni Mielca jakichś “ostrych rzeczy” – zapewnił Chodorowski.

Paweł Galek

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
hijenaBrat AlbertAmbroży Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
hijena
Gość
hijena

zaproscie o.Rydzyka i ansambl tańczących zakonnic kankana.Nalezy spodziewać się szału gawiedzi.

Brat Albert
Gość
Brat Albert

brawo p.Zosia Kubiak-zaprosić chór kościelny

Brat Albert
Gość
Brat Albert

tak jest.Ja proponuję zamiast części artystycznej zorganizować jakąś pielgrzymkę lub choćby marsz w jakiejś tam intencji.W zimie pielgrzymek ani marszy raczej nikt nie organizuje ale wy możecie czym z kolei zasłyniecie na całą Polskę i nie tylko a, te platformiaki niech patrzą ze nie ma złego czasu ani pogody dla zboznych celów

Ambroży
Gość
Ambroży

Masz bracie Albercie nawet obowiązek pokutny udać się 9.01 na pogrzeb zasłużonego dla RM brata Paulina na Jasną Górę – – a nuż wymodlisz i sobie jakieś intencje , byle nie fałszywe?. Szczęść Boże!

Ambroży
Gość
Ambroży

Gdyby tak mielczanie jeszcze powiedzieli zdecydowanie NIE K.Skowrońskiej w Polsce polityka fiskalna zmieniła by się nie do poznania na lepsze!.