Radni PiS nie chcą Dody!

Józef Stala i Zofia Kubiak. Fot. Autor

MIELEC. Dni Mielca 2013 wulgaryzmów, alkoholu i skrętów.

– Chciałabym wiedzieć, czy na Dniach Mielca 2013 znów zobaczymy wykonawców typu Doda czy Video – mówi radna PiS, Zofia Kubiak. A rzeczywiście koncert grupy Video na Dniach Mielca w sierpniu ub. r. oburzył radnych PiS. Zdaniem jednego z nich, Józefa Stali, występ ten aż kipiał wulgaryzmem, a prowadzący promował picie alkoholu i palenie skrętów.

Zespół Video, którego liderem jest charyzmatyczny wokalista Wojtek Łuszczykiewicz, miał być gwiazdą Dni Mielca 2012. Czy był? – Występ tej grupy kipiał wulgaryzmem – bulwersował się radny PiS Józef Stala. – Na przykład napis na koszulce jednego z członków tego zespołu brzmiał: “Weź nie pierd…”. W trakcie trwania jednej z piosenek pojawiła się wstawka “…uj”. Prowadzący promował picie alkoholu na scenie i palenie skrętów.

- Czy za taką kulturę miasto powinno płacić? Czy takimi przeżyciami estetycznymi powinny się karmić nasze dzieci? – pytał radny Stala. Nie minęło pół roku, a w budżecie miasta A.D. 2013 na kulturę zarezerwowano ok. 6 mln zł. – Chciałabym wiedzieć, czy w ramach tych pieniędzy na Dni Mielca znów planuje się zaproszenie “gwiazd” typu Doda czy Video – niepokoiła się  na ostatniej sesji Rady Miejskiej radna PiS, Zofia Kubiak.

- Ja nie chcę się wypowiadać na temat zespołów, które ewidentnie “przeginają”, ale trudno też sprowadzać się tylko do takiej muzyki, którą my lubimy – zaznaczył prezydent Janusz Chodorowski. – Są różne gusta. Chciałbym jednak zapewnić, że zwracamy uwagę na to, by nie sprowadzać na Dni Mielca jakichś “ostrych rzeczy” – zapewnił Chodorowski.

Paweł Galek

do “Radni PiS nie chcą Dody!”

 1. Brat Albert

  brawo p.Zosia Kubiak-zaprosić chór kościelny

 2. Brat Albert

  tak jest.Ja proponuję zamiast części artystycznej zorganizować jakąś pielgrzymkę lub choćby marsz w jakiejś tam intencji.W zimie pielgrzymek ani marszy raczej nikt nie organizuje ale wy możecie czym z kolei zasłyniecie na całą Polskę i nie tylko a, te platformiaki niech patrzą ze nie ma złego czasu ani pogody dla zboznych celów

  • Ambroży

   Masz bracie Albercie nawet obowiązek pokutny udać się 9.01 na pogrzeb zasłużonego dla RM brata Paulina na Jasną Górę – - a nuż wymodlisz i sobie jakieś intencje , byle nie fałszywe?. Szczęść Boże!

 3. Ambroży

  Gdyby tak mielczanie jeszcze powiedzieli zdecydowanie NIE K.Skowrońskiej w Polsce polityka fiskalna zmieniła by się nie do poznania na lepsze!.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.