Radni PO: – Nie chcemy przypadkowej zabudowy!

Cały spór rozchodzi się o zagospodarowanie tych terenów. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Bój o zagospodarowanie “zielonych” terenów trwa

Czy na “zielonych” terenach vis-à-vis stadionu miejskiej przy ul. Hetmańskiej powstaną “dwie wieże”? Najprawdopodobniej tak. Została już bowiem wydana decyzja środowiskowa dla inwestora, czyli dewelopera z firmy APklan. Radni Platformy Obywatelskiej nie chcą dopuścić do dalszego zabudowania terenów – Wnosimy o uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego – mówi stanowczo mówi Jolanta Kaźmierczak, przewodnicząca klubu PO w rzeszowskiej radzie miasta.

Zgodnie z planami dewelopera na do tej pory zielonych terenach mają powstać dwa duże budynki mieszkalne. Mają mieć 55 m wysokości i być zakończone długimi (ponad 20 m) iglicami – stąd nazwa “dwie wieże”.

Inwestor jest w posiadaniu kilku działek na tych terenach, ale chciał mieć ich więcej, aby lepiej zagospodarować tereny wokół budynków. Władze miasta wystąpiły do niego z propozycją zamiany działki, za tereny przy ul. Błogosławionej Karoliny, które miasto chciałoby przeznaczyć np. pod budową aqua-parku. Na to jednak nie wyrazili zgody radni.

Radni PO chcą, aby tereny te wciąż pozostały “zielonymi”. – Nie chcemy dopuścić do przypadkowej i chaotycznej zabudowy tych terenów – wyjaśnia Jolanta Kaźmierczak, przewodnicząca klubu PO w rzeszowskiej radzie miasta. Z naszych informacji wynika, że pozwolenie na budowę “dwóch wież” zostało już wydane. Radni nie chcą jednak, aby w przyszłości powstały tam kolejne budynku. – Powinna tam pozostać “ściana zieleni” – dodaje Kaźmierczak.

Na dzisiejszej sesji rady miasta ma odbyć się dyskusja na temat zagospodarowania przestrzennego terenów nad zalewem.

***
Tereny, o których mowa miały być kiedyś przeznaczone pod budowę parkingu dla stadionu miejskiego. Władze miasta uznały jednak, że stadion go nie potrzebuje (!), bo są inne parkingi (np. koło Podpromia) i nie robią nic, aby zabezpieczyć interesy mieszkańców.

Ewelina Nawrot

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
8 lat temu

Proponuję, aby radni wykazali więcej troski o tereny reprezentacyjne w centrum miasta, np. w okolicach głównego dworca kolejowego.