Radni pokłócili się o plan

W miejscu szkolnego boiska prywatny inwestor chce zbudować biurowiec i parking.

RZESZÓW. Jak uchronić szkolne boisko przed budową biurowca i parkingu?

Propozycja PO, by teren Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Bernardyńskiej objąć nowym planem zagospodarowania wylądowała w komisji. Radni nie mogli porozumieć się czy rozszerzyć plan o przyległe zaniedbane tereny.

Uchwała autorstwa radnych PO miała pomóc ochronić szkołę przed zakusami prywatnego inwestora. W miejscu szkolnego boiska chciałby on wybudować komercyjne obiekty: biurowiec i parking, a boisko przenieść na dach. Tej koncepcji sprzyjał prezydent. Kilka miesięcy temu pomysł wzbudził jednak gwałtowne protesty rodziców.

Zdaniem radnego Roberta Kultysa z PiS, plan powinien objąć także sąsiednie tereny położone wzdłuż ul. Sobieskiego naprzeciwko urzędu wojewódzkiego, aż do skrzyżowania z ul. Bernardyńską. Teraz są tam m.in. nieciekawe butiki i ogrodzenie szkolne z ciągiem bilbordów. Według niego w przyszłości w tak reprezentacyjnym miejscu powinna powstać pierzeja miejska. – Być może znajdzie się inwestor, który zechce na nowo zagospodarować ten teren – mówił Kultys.

To nie spodobało się prezydentowi Tadeuszowi Ferencowi, który bronił decyzji z lat 90. o budowie butików. Wywiązała się kłótnia, w wyniku której podzielili się nawet wnioskodawcy z PO. W rezultacie projekt trafił do Komisji Gospodarki Przestrzennej do dalszej analizy.

Krzysztof Kuchta

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
rzeszowiak
rzeszowiak
9 lat temu

Niech wybuduje inwestor ten biurowiec i przy okazji parking, w tamtej części niech sie cos nowego wkomponuje bo narazie tamte miejsce odstrasza staroscią budynków. Jest ktoś chętny więc należy mu dać szanse przynajmniej jakaś częśc osób bezrobotnych znajdzie prace.

do "rzeszowiaka"
do "rzeszowiaka"
9 lat temu
Reply to  rzeszowiak

taaa no i niech koniecznie zrówna z ziemią zamek, farę i parę innych budynków „straszących ” starością również kilka osób znalazłoby robotę tam też niech wkomponuje biurowce , w końcu trzeba mu dać szansę . Te budynki mają swoją historię i tradycję więc może odchrzań się od nich