Radni pokłócili się o plan

W miejscu szkolnego boiska prywatny inwestor chce zbudować biurowiec i parking.

RZESZÓW. Jak uchronić szkolne boisko przed budową biurowca i parkingu?

Propozycja PO, by teren Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Bernardyńskiej objąć nowym planem zagospodarowania wylądowała w komisji. Radni nie mogli porozumieć się czy rozszerzyć plan o przyległe zaniedbane tereny.

Uchwała autorstwa radnych PO miała pomóc ochronić szkołę przed zakusami prywatnego inwestora. W miejscu szkolnego boiska chciałby on wybudować komercyjne obiekty: biurowiec i parking, a boisko przenieść na dach. Tej koncepcji sprzyjał prezydent. Kilka miesięcy temu pomysł wzbudził jednak gwałtowne protesty rodziców.

Zdaniem radnego Roberta Kultysa z PiS, plan powinien objąć także sąsiednie tereny położone wzdłuż ul. Sobieskiego naprzeciwko urzędu wojewódzkiego, aż do skrzyżowania z ul. Bernardyńską. Teraz są tam m.in. nieciekawe butiki i ogrodzenie szkolne z ciągiem bilbordów. Według niego w przyszłości w tak reprezentacyjnym miejscu powinna powstać pierzeja miejska. – Być może znajdzie się inwestor, który zechce na nowo zagospodarować ten teren – mówił Kultys.

To nie spodobało się prezydentowi Tadeuszowi Ferencowi, który bronił decyzji z lat 90. o budowie butików. Wywiązała się kłótnia, w wyniku której podzielili się nawet wnioskodawcy z PO. W rezultacie projekt trafił do Komisji Gospodarki Przestrzennej do dalszej analizy.

Krzysztof Kuchta

do “Radni pokłócili się o plan”

  1. rzeszowiak

    Niech wybuduje inwestor ten biurowiec i przy okazji parking, w tamtej części niech sie cos nowego wkomponuje bo narazie tamte miejsce odstrasza staroscią budynków. Jest ktoś chętny więc należy mu dać szanse przynajmniej jakaś częśc osób bezrobotnych znajdzie prace.

    • do "rzeszowiaka"

      taaa no i niech koniecznie zrówna z ziemią zamek, farę i parę innych budynków „straszących ” starością również kilka osób znalazłoby robotę tam też niech wkomponuje biurowce , w końcu trzeba mu dać szansę . Te budynki mają swoją historię i tradycję więc może odchrzań się od nich

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.