Radni prześwietlali wójtową pluskwę

Na środowej (29 bm.) sesji Rady Gminy wójt Daniel Fila nie chciał wiele mówić na temat afery podsłuchowej, o której usłyszała cała Polska. Fot. Autor

RANIŻÓW. Rada Gminy zdecydowała, że aferę podsłuchową zbada Komisja Rewizyjna.

– Ta cała sytuacja jest mocno żenująca. Pieniądze podatników zostały wydane na takie bzdury, jak urządzenie podsłuchowe. Media cały czas o tym piszą. Staliśmy się pośmiewiskiem na skalę województwa, a może i kraju – tak na środowej (29 bm.) sesji Rady Gminy grzmiał radny Karol Ozga, apelując do wójta Daniela Fili choćby o kilka słów komentarza w sprawie tzw. afery podsłuchowej. Wójt jednak milczał jak grób.

Przypomnijmy, że trzy tygodnie temu grupa mieszkańców gminy Raniżów odwiedziła rzeszowskie redakcje, przynosząc dowody na podsłuch: fakturę zakupu pluskwy i jej fotografię. Podsłuch znajdował na szafie Referatu Podatkowego od stycznia do kwietnia b.r. Znalazła go jedna z urzędniczek podczas podlewania kwiatków.

O wyjaśnienia sprawy na forum publicznym do wójta Fili apelował radny Karol Ozga. – Uważam, że pan wójt powinien wyjaśnić, jak naprawdę wyglądała ta sprawa, ponieważ w doniesieniach medialnych mamy bardzo dużo wersji. Z jednej strony słyszeliśmy, że pan wójt nie nabył urządzenia podsłuchowego, a jedynie sprzęt do wykrywania podsłuchów – wyliczał radny Ozga. – Następnie przeczytaliśmy, że zostało to zakupione ze środków własnych wójta, a potem zostało pokryte z pieniędzy podatników. W międzyczasie dowiedzieliśmy się, że w tym zakupie, oprócz wójta, brały udział także inne osoby. Media donoszą też, że pracownicy wiedzieli o istnieniu tego urządzenie. Jest więc wiele kwestii niespójnych, które wymagają wyjaśnienia i prosiłbym pana wójta, aby wreszcie zajął jednoznaczne stanowisko – apelował.

Radny Pruś: – Ta gmina nie jest aż taka zła…
Wójt Daniel Fila był jednak wyjątkowo małomówny. – Wyjaśnienia w tej sprawie udzieliłem na spotkaniu, na które zostałem zaproszony przez  przewodniczącego Rady Gminy. Zostało tam wypracowane stanowisko, nic więcej nie mam do powiedzenia – dodał.

Głos zabrał również radny Edward Pruś. – Sprawę znam tylko z prasy i też by mnie ciekawiło, jak to właściwie było. Medialne doniesienia troszkę mnie bulwersują. Ta gmina nie jest aż taka zła, ażeby była ona na ustach całej Polski.

Komisja rewizyjna nie będzie obiektywna?
Ostatecznie radni zdecydowali, że sprawę podsłuchów zbada Komisja Rewizyjna. – Ja mogę rozmawiać tylko o faktach, a one będą dopiero wtedy, kiedy komisja przedstawi mi protokół z kontroli i wypracowane wnioski – tłumaczył Jan Rzeszutek, szef Rady Gminy. – W  skład komisji rewizyjnej wchodzi pięć osób, z których trzy są związane z wójtem – ripostował radny Ozga. – Dlatego wydaje mi się, że opinia tej komisji nie będzie do końca obiektywna.

***
Widać było, że wójt Daniel Fila ma serdecznie dość tej sprawy. Nie skomentował jej na sesji, odmówił też wypowiedzi dziennikarzom. No cóż, można i tak… W każdym bądź razie podsłuchami ma teraz zająć się Komisja Rewizyjna. Czy podoła? Czy będzie obiektywna? Radny Karol Ozga ma wątpliwości. Zresztą nie tylko on.

Paweł Galek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
piotrek
piotrek
8 lat temu

A ja myślę sobie że każdy z nas ma coś na sumieniu, mleko się rozlało i trudno. Starajmy się nie popełniać błędów i tyle.

AntyResovia
AntyResovia
8 lat temu

Może LeMoor napisze piosenkę o koledze, jak to kantują koledzy Doriana P.

pudzian
pudzian
8 lat temu

dziwna to gmina. wójt który podsłuchuje pracowników, radni którzy nic nie robia.. dyrektor indykowa która zarabia ok 4 tys, a nie ma kompetencji ani wyzszego wykształcenia które potrzebne jest do pełnienia funkcji dyrektora jednostki gminnej jaka jest Goksir. jej maż marian cichy predator. i kobylarz z ranizowa duże dziecko. pomykała który sika w portki, pacynowa która jeżdzi z jaśkiem na przejazdzki. kapitan gitek który oddał wójtowi syna pawełka..

mariusz
mariusz
8 lat temu

grrrr co Ty pieprzysz??? łamanie prawa jest chcesz zalegalizowac??/

Grrrr
Grrrr
8 lat temu

Jak dla mnie to dyscyplina w urzedach ma wiele do życzenia, zwłaszacza w Raniżowie gdzie urzednicy przywzyczajeni bylo do wychodzenia za zakupy i na bazar w trakcie pracy, a ludzie którzy chcieli w tym czasie cokolwiek załatwic byli traktowani jak wrogowie. Szkoda ze jak ktoś chce doprowadzić do porządku tych leni urzedasów to koledzy (pół)Tuska odrazu atakują. I dlatego zawsze bedziemy lata swietlne za murzynami. Jak dla mnie to Fila powinien dostac nagrodę za próbę trzymania dyscypliny nad nierobami, bo wkoncu my im płacimy z podatków.

reset
reset
8 lat temu

gówniarstwo wyrosło u boku posła z PiSu !! mam nadzieję że to jego ostatnia kadencja,

K.Bimbała
K.Bimbała
8 lat temu
Reply to  reset

Napisz co urosło u prezydenta Gdańska Adamowicza i wokół Bolka ??. Jak już oceniać to w miarę równomiernie, nie krzywdząc ocenianych.

K.Bimbała
K.Bimbała
8 lat temu

ps. Reset – zadzwoń do ABW niech Ci powiedzą ile za Tuska wzrosło podsłuchów nie współmiernie do tego co było za PIS-u. Może faktycznie trzeba wójta dodatkowo zakablować jako agenta ABW?. Uzasadnienie proste : By żyło się im lepiej!!!

ROMAN
ROMAN
8 lat temu

jaki wstyd- jak inni podsłuchują to wolno – a Panu wójtowi to nie wolno- i zaraz afera- co to za afera ?

reset
reset
8 lat temu

wstyd !! odwołać PiSowca !! za podsłuchy

K.Bimbała
K.Bimbała
8 lat temu
Reply to  reset

Masz reset 100% rację -odwołać PIS-ca . W to miejsce uruchomić filię Amber Gold tym razem z żoną Mariusza P. -Katarzyną , ona bierze za robotę 3300000 na miesiąc i to na umowę zlecenie!. To superokazja , aby raniżowianie zabłyśli w TVN24 i GW, a wszystkim razem żyło się lepiej pod rządami nieskazitelnej bandy krętaczy z PO i PSL!.. I zdecydowanie tępić PIS-ca za to ,że pod tym szyldem został wybrany jakiś wójt uczulony na pluskwy!. Zastanawiam się co szukał, skoro np. taki cały aparat pod kierunkiem Bondaryka z ABW nie widział coś ok.2miliardów złotych wywiezionych przez AG z kraju… Czytaj więcej »